Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Coinbase, Dolandırıcıların Bu Yıl En Az 6.000 Yatırımcıdan Kripto Çaldığını Açıkladı!

Kripto borsası Coinbase, kötü aktörlerin bu yıl en az 6.000 tüccardan kripto varlıklarını çaldığını açıkladı.

Coinbase, California Başsavcısı web sitesinde yayınlanan bir bildiride, bilgisayar korsanlarının iki faktörlü bir SMS kimlik doğrulama jetonu almak ve fonlara erişim sağlamak için borsanın SMS Hesabı Kurtarma sürecindeki bir kusurdan yararlandığını ve daha sonra ilişkili olmayan cüzdanlara aktardıklarını söyledi.

Coinbase’in mektubuna göre, bilgisayar korsanları daha önce etkilenen hesaplarla ilişkili e-posta adreslerini, şifreleri ve telefon numaralarını güvence altına almıştı.

coinbase

Coinbase, kişisel bilgilerin borsadan alındığını gösteren hiçbir kanıt bulunmadığını iddia ediyor.

“Bu üçüncü tarafların bu bilgilere nasıl eriştiğini kesin olarak belirleyememiş olsak da, bu tür kampanyalar tipik olarak, bir kurbanı bilmeden kötü bir aktöre giriş bilgilerini ifşa etmesi için kandırmak için kimlik avı saldırılarını veya diğer sosyal mühendislik tekniklerini içerir.”

Saldırıların Mart ve 20 Mayıs 2021 arasında gerçekleştiği bildirildi.

Coinbase, “bu kimlik doğrulama sürecinin daha fazla atlanmasını önlemek için” SMS Hesap Kurtarma protokollerini güncellediklerini söyledi. Borsa ayrıca müşterilere tam olarak geri ödeme yapmayı planladıklarını söylüyor.

Şirket, bir iç soruşturma yürüttüklerini ve saldırının arkasında kimin olduğunu belirlemek için kolluk kuvvetleriyle birlikte çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!