Altcoin Analizleri

Cardano (ADA) Fiyat Tahmini: İşte İzlenmesi Gereken Temel Seviyeler

Cardano (ADA) Haziran ve Temmuz başından bu yana ilk defa 0.30 doların altını görerek, geçtiğimiz 24 saat boyunca %0.2 ve son bir haftada %5 değer kaybetti. Son iki haftada %6 düşüşle karşılaşan ADA, yılın başından itibaren %19 artış göstermiş olsa da, Ocak ayından bu yana pek çok diğer önemli token daha büyük kazanımlar elde etti. Cardano’nun temel değeri göz önüne alındığında, ADA’nın piyasa değerinin altında bir coin olduğunu düşünebiliriz ve bu durum, önemli bir potansiyel kazanım anlamına gelir.

Cardano Fiyat İncelemesi

Göreceli güç endeksi (mor), dün 30 seviyesinde bir dip oluşturdu. Bu, Cardano’nun yakın gelecekte bir toparlanma sürecine girmesi gerektiğini düşündürüyor. ADA’nın 30 günlük hareketli ortalaması (sarı çizgi), 200 günlük hareketli ortalamasının (mavi çizgi) altında seyrediyor. Genellikle bu durum, bir pozitif dönüşün yakın olduğuna işaret eder.

ada 1
kaynak: tradingview

Ancak, altcoinin destek çizgisinin (yeşil çizgi) düşmeye devam etmesi endişe vericidir çünkü coin, gece boyunca hayati öneme sahip 0.30 dolarlık destek seviyesini kaybetti. Bu durum, ADA’nın yeniden yükselişe geçmeden önce biraz daha düşebileceğine işaret ediyor. Bu olasılık, bu hafta ABD hükümet borcunun azalmasının tüm dünya borsalarını negatif etkileyeceği göz önüne alındığında, kabul edilebilir bir senaryo olabilir.

Yatırımcıların, ADA’nın hafta sonu boyunca 0.280 dolara veya belki daha da altına inebileceğini göz önünde bulundurması gerekiyor. Bunun ardından, potansiyel bir toparlanma yaşanabilir. ADA’nın temel özellikleri ve Cardano’nun kurulu birinci katman platformlarına sürekli gelişme kaydederek nasıl rakip olduğu göz önüne alındığında, bu toparlanma kaçınılmaz görünüyor.

ADA, Mithril güncellemesinin başarıyla tamamlandığını duyurdu. Bu güncelleme, node’ların daha etkili bir şekilde senkronize olmasını sağlar ve ağın istikrarını ve ölçeklenebilirliğini artırır. Cardano’nun toplam kilitli değerinin sürekli artış göstermesi de önemli bir nottur. Platform, yılın başından bu yana %250’lik bir büyüme yaşadı. Bu büyüme, Minswap gibi uygulamalar ve Djed stablecoin’in büyümesi ile gerçekleşti. Bu durum, Cardano’nun DeFi sektöründeki etkisini artırdı.

ADA’ya daha fazla uygulamanın ve projenin eklendiği göz önüne alındığında, bu da motive edici bir faktördür. Son güncelleme, Cardano üzerinde 1.250’den fazla projenin inşa edildiğini belirtti.

Sonuç olarak, bu durum, Cardano fiyatının uzun vadeli büyümesini destekler. Önümüzdeki birkaç hafta içinde ADA’nın 0.30 dolara geri döneceği beklentisi bulunmaktadır. Ve kripto para birimi oradan, 2023 yılı sonuna kadar 0.50 dolara dönebilir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!