Altcoin Analizleri

Kripto Analisti Litecoin Hakkında “Düşüş” Senaryosunu Açıkladı!

Bir kripto stratejisti, popüler olarak takip edilen ve Litecoin (LTC) hakkında analizler yapan Kaleo, LTC’nin halving öncesi yükselişinin zirveye ulaşmış olabileceğini düşünüyor.

Kaleo, peer-to-peer ödeme ağı olan Litecoin’in, 2021’in ikinci yarısında %187’lik bir artışla çok aylık bir ayı piyasasını tetikleyebileceğini ifade ediyor.

Kaleo’ya göre, Litecoin, LTC boğalarının 110 doların üzerinde momentumu sürdürememesi nedeniyle ayı piyasası trend çizgisine uygun hareket etti.

“İşte LTC’yi neden kısa sürdüğümü açıklıyorum:

1) Dirençte net bir reddedilme. Son aralık kırılmasından sonraki geri çekilme, 2021’in sonunda gördüğümüzle inanılmaz bir benzerlik gösteriyor ve bu da yeni düşük seviyelere yol açtı.”

grrf4
Kaynak: Kaleo/Twitter

Kaleo, ayrıca LTC‘nin 2019 halving etkinliği öncesindeki performansını da değerlendiriyor. Ona göre, önceki halving, LTC için bir düşüş trendinin başlangıcını işaret etti.

“2) Halving yaklaşıyor (tarih ~2 Ağustos). Bu genellikle bir yükseliş olayı olarak abartılıyor, ancak geçmişte bu durum böyle olmadı. Son halvingden (8/5/19) sonra ne olduğuna bakalım. Bu, haber satışı olan bir olaydı. Fiyat neredeyse çöktü.”

grf6
Kaynak: Kaleo/Twitter

Kaleo, ayrıca Litecoin ve Bitcoin çiftinin (LTC/BTC) performansını da takip ediyor. Tüccar, LTC/BTC’nin diyagonal desteğin altına indikten sonra düşük zaman diliminde düşüş sinyalleri verdiğini belirtiyor.

“3) Düşük zaman diliminde, LTC’ye karşı BTC’de net bir destek dökümü gördük.”

telegram 12
grf76
Kaynak: Kaleo/Twitter

LTC/USD grafiğine dönersek, Kaleo, Litecoin’in kısa süreli bir ralli yaşayacağını, ancak daha sonra düşüş trendine devam edeceğini öngörüyor.

“4) Yakınlaştırma, LTC’nin şu anda USD’ye karşı desteği beklediğini gösteriyor, ancak burada ölü bir kedi sıçramasından başka bir şey beklemem.”

grf07
Kaynak: Kaleo/Twitter

Yazı yazıldığı sırada, Litecoin‘in değeri 96.91 dolar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

kriptoupp

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!