Bitcoin Analizleri

Popüler Analist Capo, Bitcoin Rallisinin Boğalar İçin İyi Bitmeyeceğini Söyledi!

Geçen yılın destansı Bitcoin (BTC) çöküşünü yakalayan yatırımcı, mevcut rallinin kripto boğaları için iyi bitmeyeceğini söyleyerek bir uyarıda bulundu.

Popüler analist Capo, Twitter takipçilerine kripto piyasalarındaki güçten gerçek ve organik talebin sorumlu olmadığını düşündüğünü söyledi.

“Bunca zamandır Twitter’dan gelen gürültüden kaçınarak grafikleri kontrol ediyorum. Yukarı doğru hareketin gerçekleşme şekli, yüksek zaman dilimi dirençlerinin test edilme şekli… Açıkça manipüle edilmiş görünüyor, gerçek talep yok. Bir kez daha, şimdiye kadar gördüğüm en büyük boğa tuzağı. Ama beni tuzağa düşürmeyecekler.”

Bitcoin’in düşüşü büyük ve agresif olabilir!

Bir yatırımcı arkadaşının, Bitcoin 18.000 $’dan gerçek talebe işaret edecek şekilde yükselirken sabit coinlerin basıldığına dikkat çekmesi üzerine Capo düşüş eğilimini ikiye katladı.

“Yapay pompa ne kadar uzun sürerse, düşüş de o kadar büyük ve agresif olacaktır.”

Geçtiğimiz hafta Capo, Bitcoin’in 21.000 $ civarındaki ana direnci test etme sürecinde olduğunu söyledi.

“Yüksek zaman dilimi.

BTC hala büyük direnci test ediyor. Haftalık kapanış önemli olacak ancak henüz yükseliş teyidi yok.”

bitcoin analiz
Kaynak: Capo/Twitter

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin, yatırımcının kilit direnç bölgesinin oldukça üzerinde, 22.782$’dan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

telegram 12

Bu arada, bir başka analist de Bitcoin’de kısa vadeli düşüş eğilimi gösteriyor. BTC’nin 2018’deki dip seviyesini doğru tahmin eden kripto stratejisti Smart Contracter, Bitcoin’in bu ay yaklaşık %38 yükseldikten sonra bir geri çekilme yaşayacağına inanıyor.

BTC’nin dördüncü dalga çok haftalık bir geri çekilme yaşayacağını düşünüyorum. Bu üçüncü dalga içindeki tüm alt dalgalar tamamlanmış görünüyor, bu yüzden kesinlikle kar almaya başlama zamanı.

Tekrar 21.000$ aralığına yüklenmek istiyorum.”

bitcoin analiz
Kaynak: Smart Contracter/Twitter

Smart Contracter, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini takip ederek gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışan gelişmiş bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Dalga teorisini uyguluyor. Teoriye göre bir yükseliş varlığı birinci, üçüncü ve beşinci dalgalar sırasında yükselirken; ikinci ve dördüncü dalgalar sırasında düzelir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!