Bitcoin Analizleri

Coinshares, Yatırımcıların Bitcoin Rallisine İkna Olmadığını Söyledi!

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, büyük kurumsal yatırımcıların kripto piyasalarındaki son Bitcoin rallisine ikna olmadığını söyledi.

En son Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık Raporu’nda CoinShares, kısa Bitcoin (BTC) yatırım ürünlerinin geçen hafta giriş görmesi nedeniyle Kuzey Amerikalı yatırımcılar arasında düşüş eğilimi olduğuna dair kanıtlar buluyor.

“Dijital varlık yatırım ürünlerine geçen hafta 37 milyon ABD doları giriş oldu. Ancak bu ağırlıklı olarak kısa yatırım ürünlerine %68 gerçekleşti.”

bitcoin analiz
Kaynak: CoinShares

Piyasa değerine göre lider kripto para biriminin aşağı yönlü hareketlerinden kâr elde etmeyi amaçlayan kısa BTC ürünleri; geçen hafta 25,5 milyon dolar giriş görürken, geleneksel BTC ürünleri 5,7 milyon dolar aldı. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Bitcoin’e ilişkin duyarlılık bölgesel olarak bölünüyor

CoinShares, Bitcoin ve diğer dijital varlık yatırım araçlarına ilişkin duyarlılığın bölgesel olarak bölündüğünü söyledi.

“Bölgesel olarak görüşler çok kutuplaşmış durumda. Avrupa’da, özellikle Almanya ve İsviçre’de sırasıyla; 14 milyon ABD doları ve 10 milyon ABD doları giriş görüldü. Avrupa kısa yatırım ürünlerinde de çıkışlar görüldü, bu da duyarlılığın olumlu olduğunu gösteriyor. Buna karşılık, Hong Kong’da uzun yatırım ürünlerinden 11 milyon ABD$ çıkışlar görülürken, ABD’ye girişlerin %95’i kısa-Bitcoin ürünlerine oldu.”

Ethereum (ETH) kurumsal yatırım ürünlerine geçen hafta 4,2 milyon dolar giriş olurken, Polkadot (DOT), Cardano (ADA), Avalance (AVAX) ve XRP ürünlerine de küçük çaplı girişler yaşandı.

Genel olarak CoinShares, alım satım faaliyetlerinin geçen hafta normalden daha yüksek olduğunu tespit etti.

“Haftalık alım satım faaliyeti 1,6 milyar ABD$ ile 90 günlük ortalama olan 990 milyon ABD$’nın üzerinde gerçekleşti ve alım satımların %80’i Bitcoin’e odaklandı.”

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!