Bitcoin Analizleri

Bitcoin Dipte mi? Jason Pizzino Önceki Ayı Piyasalarının İpucu Verdiğini Söyledi!

Popüler kripto yatırımcısı Jason Pizzino, Bitcoin’in (BTC) önceki yükseliş ve düşüş döngülerinin, kral kriptonun ne zaman bir ayı piyasası dibi oluşturabileceğine dair ipuçlarını barındırabileceğini söyledi.

Yeni bir video güncellemesinde Pizzino, YouTube abonelerine BTC’nin mevcut ayı piyasasının zaman açısından önceki iki düşüş trendiyle aynı hizada olduğunu söyledi.

“Gün sayıları açısından, önceki döngülerde gördüklerimize tekrar çok yaklaşıyoruz… Buradaki ilk döngü, 2014, 411 günümüz var. En tepeden en dibe kadar 411 gün olduğunu görüyorsunuz, zirveden en dibe kadar…

Bir sonraki döngü 2018’de 363 gün temelde neredeyse tam olarak bir yıl, yukarıdan aşağıya 363 gündü.

Şu anda ise en düşük seviye Kasım ayının ortası 376 gün, zirve ise Kasım ayının başları civarında. Dolayısıyla bu durum Ocak ayına kadar devam edebilir, belki başka bir dip de olabilir. Ve bu hala önceki tüm döngülerin zamanlaması içinde olacaktır. Önceki döngülerle ve elbette 2024’te yaklaşan yarılanma olayıyla çok iyi bir şekilde uyumlu olduğu anlamına gelir.”

bitcoin analiz
kaynak: jason pizzino/youtube

Keskin Bitcoin rallilerine dikkat

Pizzino ayrıca, yatırımcıların olumsuz piyasa duyarlılığının ortasında bile keskin Bitcoin rallileri için uyanık olmaları gerektiğini söyledi. Yatırımcıya göre, büyük yükselişler 2014 ve 2018 ayı piyasalarının sonunu işaret etti.

BTC için son iki ayı piyasası döngüsünde, dalgalanmalar ayı piyasasının sonunu işaret etti. Bu dalgalanmalar yukarı yönlü kırıldığında, ayı piyasasının sonu gelmiş demektir. Ancak haberler hala çok ama çok olumsuz olacak, bu yüzden bunun sizi ertelemesine izin vermeyin.”

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 16,857$’dan işlem görüyordu. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!