Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Bitcoin Ve Altcoinler İçin Son Tehdit Ne Olacak? Piyasa Toparlanması Yakın Mı?

Yaklaşık 32 saat boyunca 34.000-36.000 $ fiyat aralığında konsolide olduktan sonra, Bitcoin başka bir büyük düşüşten kaçınmayı başardı. Son birkaç saat, kral madeni paranın 39.800 dolara yükseldiğine tanık oldu ve şu anda yatay hareket ediyor.

Bitcoin Spot Girişleri Aylık En Düşük Seviyelerde

CryptoQuant’tan alınan verilere göre, spot borsa Girişleri geçen ayki en düşük seviyelerini gördü. Spot Girişlerdeki düşüş, azalan satış baskısının önemli bir göstergesi olarak açıklanabilir.

Her yükseliş döngüsü sırasında, ilk tetikleyici her zaman tüccarların genellikle bir tepe sattığı veya potansiyel olarak bir düşüş satın aldığı spot ticarette gerçekleşir. Aktivite, girişler açısından yavaşladığında, şu anda piyasaya daha az BTC giriyor demektir .

Geçen gün fiyatların artmasıyla birlikte tüm platformlarda tepe noktayı aşmış gibi görünebiliriz ancak Bitfinex’te büyük bir yıldız işareti gözlemlendi.

bitcoin ve altcoinler

Bitfinex: Açık kapıyı açık bırakmak mı?

Şimdi, istatistikler Bitfinex’teki Spot etkinliğinin de düşük olduğunu ima etti. Bu, satış baskısının muhtemelen platformunda da azaldığı anlamına geliyor, ancak daha fazla dikkat gerektirebilecek birkaç faktör daha var. Yakın tarihli bir makalede, Bitfinex için 3 günlük net akış yuvarlanan toplamının  diğer borsalara göre hala yüksek olduğunun gözlemlenebildiği bu anomaliyi belirledik.

Bu, platformunda satış baskısının tamamlanmadığı ve balinaların düşük fiyat pozisyonundan yararlandığı anlamına geliyor. Yüzeyde, küçük bir rahatsızlık gibi görünebilir, ancak durumun tekrar nasıl kötüye gidebileceğinin bir kanıtı.

Spekülatif olarak, Bitfinex balinaları, bir fiyat düşüşünden önce fiyatın 45.000-50.000$’a yükselmesini bekliyor olabilir. Mayıs girişleri bu oyuncular tarafından alınmadığı için ihtimal mazur görülemez.

Satın alma baskısının olmaması, Outflow adres sayısının şu anda bir yıldan fazla bir süredir en düşük aralığında olması gerçeğiyle açıklanabilir. Bu, Bitfinex Balinalarının gelecekte keskin bir fiyat hareketini tetikleyebileceğinin önemli bir göstergesi olabilir.

Bitcoin rezervi gözlemlendiğinde, zaman zaman yükseliş gösteren ancak mevcut durum bağlamında düşüş eğilimi gösteren son derece yüksek kalıyor.

Bir Altcoin piyasası dökümünü onaylayabilir miyiz?

Hayır, Bitcoin için de doğrulayamayız ancak Bitfinex, toparlanan piyasa yapısını bozmak açısından meşru bir tehdittir. Bitcoin 5000-10.000 dolar daha düşerse, Ethereum ve Alts gibi diğer varlıkları etkiler çünkü likidite en büyük dijital varlıktan çekilecektir.

Kaynak: Ambcrypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!