BİTCOİN

Bitcoin İçin Bu Yıl Sonu Hedefi Ne? 100K Dolar Yolda Mı? Analist Açıkladı!

Fundstrat Global Advisors’ın kurucusu Thomas Lee, BTC’nin fiyatı bu yazının yazıldığı sırada 46.300 dolara yükselmiş olsa bile, bu yılın sonuna kadar BTC’nin 100.000 dolara çıkmasını bekliyor.

CNBC ile yakın tarihli bir röportajda Amerikalı yatırımcı, Covid-19 Delta zirvesi bir kez düştüğünde, yatırımcılar ekonominin gidişatına netlik kazandırdıkça, sadece Bitcoin’in değil, tüm finans endüstrisinin bir “her şey rallisinde” patlayan bir toparlanma yaşayacağını belirtti. En büyük kripto para varlığının kaderine gelince, Lee şunları söyledi:

“Yıl sonuna kadar yüz bin oldukça makul.”

btc 0328
Bitcoin İçin Bu Yıl Sonu Hedefi Ne? 100K Dolar Yolda Mı? Analist Açıkladı! 1

Lee ayrıca, önümüzdeki aylarda pandemi etrafındaki histerinin azaldığını ve bunun da yeni yatırımcı ilgisinin neden olduğu ekonomik bir toparlanmaya yol açacağını belirtti. Yatırımcı tarafından aktarılan Sağlık Metrikleri Enstitüsü verileri, ABD’deki Delta vakalarının bu hafta artabileceğini ve bu hafta yeniden canlanmanın tahmin edilmediğini ve bunun bir “rahatlama rallisi” başlatabileceğini öne sürdü.

Ek olarak, piyasa stratejisti, finans sektörünün yıl sonuna doğru yaşayacağı “riskli” atmosferin, en iyi dijital varlık da dahil olmak üzere ekonominin çeşitli sektörlerini harekete geçirmede kesin olacağını da öne sürdü.

Bazı analistler Bitcoin’in bu yılın sonuna kadar 100 bin dolara çıkacağına inandığından, Lee bu tahminde yalnız değil. Bu hafta başında, Bloomberg İstihbarat analisti Mike McGlone özenli olduğunu şöyle ifade etti;

Bitcoin, 2019’un başında 4.000 dolara benzer 30.000 dolar civarında bir temel oluşturmuş gibi görünüyor ve kripto para birimini 100.000 dolara geri döndürebilecek performans paralellikleri görüyoruz.”

kaynak: ambcrypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!