Bitcoin HaberleriKripto Para Analizleri

Bitcoin Fiyat Tahmini – BTC 21.000 Doları Geçti! %20 Ralli Geliyor mu?

Bitcoin, Avrupa oturumu sırasında pek değişmedi ve 21.190 $ civarında konsolide olmaya devam ediyor. Hafif bir hafta sonuna rağmen, Bitcoin fiyat tahmini 21.000 $ seviyesinin üzerinde yükselişini sürdürüyor.

ABD Ekonomik İstatistikleri

Fed Çarşamba günü faiz oranlarını 75 baz puan artırarak enflasyonla mücadele için borçlanma maliyetlerinde daha fazla artışın gerekli olacağı uyarısında bulundu. Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen istihdam verileri, kripto para piyasasını bir bütün olarak önemli ölçüde etkileyecektir.

Çalışma İstatistikleri Bürosu (BLS), ABD Tarım Dışı İstihdam Bordrolarının Ekim ayında 261.000 artarak 200.000 tahminini aştığını bildirdiği için, ABD Federal Rezervi sıkılaşan iş piyasası nedeniyle faiz oranlarını yükseltmeye devam edebilir.

seri163 kriptoup
abd tarım dışı i̇stihdam – kaynak: trading economics

ABD merkez bankasının bu yıl dördüncü kez faiz oranlarını şimdiden %0,75 artırdığı ve sağlam bir iş piyasası tanıdığı göz önüne alındığında, Fed’in faizleri yarı yarıya veya dörtte üç oranında artırmayı düşünebileceği Aralık toplantısı masada olabilir. yüzde.

İş arayanların azalması nedeniyle işsizlik %3,7 artarken, Ortalama Saatlik Kazanç ile değerlendirilen yıllık ücret enflasyonu aynı raporda %5’ten %4,7’ye düştü.

BTC/USD’nin ABD ekonomik verilerine duyarlı olması önemini artırıyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin şu anda 24 saatlik işlem hacmi 34 milyar dolar ile 21.189 dolardan işlem görüyor. Asya seansı sırasında Bitcoin %1’den daha az düştü. Şu anda 406 milyar dolarlık canlı piyasa değeri ile CoinMarketCap’te ilk sırada yer alıyor.

seri164 kriptoup
bitcoin fiyatı ve tokenomik – kaynak: coinmarketcap

BTC/USD çifti, 21.000 $’lık ana direnç seviyesini kırarak 21.450 $’a ulaştıktan sonra aşırı alım bölgesine girdi. BTC düşüş düzeltmesine başladığından, yükseliş eğilimini sürdürmeden önce fiyatı 21.000 dolara düşebilir. Bu arada, RSI ve MACD aşırı alım bölgesinden çıkıyor ve yakında alım bölgesine girerek yatırımcıların bir kez daha uzun süre gitmesine izin verecek.

BTC, 21.475 $ seviyesini kırarsa 22.000 $ ve 22.750 $ direnç seviyeleri ile karşı karşıya kalabilir.

seri165 kriptoup
bitcoin fiyat tablosu – kaynak: tradingview

Bitcoin 21.000 doların altına düşerse, 50 günlük hareketli ortalama ile uzatılan 20.650 dolar seviyesine maruz kalabilir. Yükseliş eğilimi 21.000 doların üzerinde güçlü kalmaya devam ediyor, bu yüzden gözünüz üzerinde olsun.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!