Altcoin Haberleri

Avalanche (AVAX) Kısa Süreli Ağ Kesintisi Yaşadı!

Ethereum (ETH) rakibi Avalanche’ın (AVAX) C ve X zincirleri, ağın yeni bir yazılım sürümüne yükseltilmesi nedeniyle kısa süreliğine çöktü.

Fon transferi için kullanılan blok zincirinin değişim zinciri olan X zinciri yavaşladı ve yalnızca birkaç işlemi işleyerek neredeyse kullanılamaz hale geldi.

Akıllı sözleşmeler için kullanılan sözleşme zinciri olan C-zincirinde de blok üretimi durdu.

Güney Kore merkezli UpBit’in de aralarında bulunduğu kripto borsaları kesinti nedeniyle AVAX işlemlerini geçici olarak durdurdu.

“AvaX cüzdan sistemi kontrolü nedeniyle AVAX para yatırma ve çekme hizmetini geçici olarak askıya alıyoruz. İnceleme tamamlandığında, para yatırma ve çekme işlemlerine devam edeceğiz ve hizmetin yeniden başlatılmasını bu bildirim aracılığıyla güncelleyeceğiz.”

avax haberleri

AVAX 1.9.12 sürümünden kaynaklı sorun yaşadı

Avalanche kurucu ortağı Kevin Sekniqi, 1.9.12 sürümündeki bir hatanın sorunlara neden olduğunu söyledi.

“Ağ bir saatten biraz fazla bir süredir kararsız. Bu v1.9.12 ile ilgili bir hataydı.”

Ancak sorun o zamandan bu yana başka bir yükseltmenin yayınlanmasıyla giderildi. Sekniqi ayrıca Avalanche doğrulayıcılarını mümkün olan en kısa sürede 1.9.14 sürümüne yükseltmeye çağırıyor.

“Düzeltme az önce yayınlandı, ağ yeniden stabilize olmaya başlıyor.

Her şey yolunda! Bu, 1.9.12 sorununu geri almak için hata düzeltmesini zorluyordu. v.1.9.14 az önce yayınlandı, ağın tamamen stabilize olması için şimdi yükseltilmesi gerekiyor.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!