Kripto Para Haberleri

Bloomberg Strateji Uzmanı, ABD Borç Temerrüdü Kripto ve Hisse Senedi Piyasalarını Ezebilir!

Bloomberg Intelligence’in deneyimli emtia analisti Mike McGlone, ABD’nin borç ödememe riski karşısında, riskli varlıkların ciddi bir tehdit altında olacağına inanmaktadır.

Kripto’da Yükseliş

McGlone, Wolf of All Streets’in yeni bir panel tartışmasında, ABD’nin borç tavanını yükseltmek için süren görüşmelerin ortasında, kripto para birimleri ve hisse senetlerinde aşağı yönlü bir trend belirtti. Öte yandan, altın fiyatlarında bir artış gördüğünü belirtti.

“Kendimi bu durumdan endişeli buluyorum. Hafta sonu yaptığım araştırmalar sırasında duyduğum yorumlar ve Hazine Bakanı [Janet] Yellen’ın ‘temerrüt’ sözcüğünü kullanması…

Altın gibi varlıklarla ilgili bu tür konular, borsa ve geniş kripto para piyasası gibi potansiyel düşüş riski taşıyan alanlarda beni daha da endişelendiriyor. Çünkü piyasaların bir anlaşmaya varılana kadar bu durumun düzeleceğine inanmıyorum.

2011’de de aynı şey oldu, borsa ciddi bir düşüş yaşadı. Anlaşmak zorunda kalacaklarını anladılar, çünkü ‘dünya ekonomisini çökertmeyeceğiz, bir çözüm bulacağız’ diye düşünüyorlar.”

mike mcglone 1

Bloomberg’in strateji uzmanına göre, ABD’nin borç tavanını yükseltme konusunda bir anlaşmaya varılması durumunda, riskli varlıkların yeniden canlanması beklenebilir.

“En olası durum, bir sabah uyanıp bir anlaşmanın var olduğunu görmek. Anlaşma yapıldığı sabah sizin elinizde ne olacak? Bir riskli varlık rallisi.

Her şey açığa çıkacak, muhtemelen Bitcoin en çok faydalanan olacak.”

McGlone, en olası senaryonun, piyasaların bir anlaşmaya varılmasını zorlaması yoluyla olası bir ABD borç temerrüdüne yanıt vermesi olduğunu belirtiyor.

“Görüşümce, piyasaların bir anlaşmaya ulaşılmasını sağlaması daha olası bir senaryo.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!