Bitcoin Haberleri

Popüler Analist, Bitcoin’in Tersine Döneceğine Dair İki Senaryoyu Açıkladı!

Popüler kripto para analisti ve yatırımcısı Jason Pizzino, Bitcoin (BTC) ayı piyasasının sona erdiğini gösterebilecek iki senaryonun ana hatlarını çizdi.

Bitcoin toparlanma yolunda

Pizzino, YouTube abonelerine bu iki senaryonun son kapitülasyonun gerçekleştiğini ve Bitcoin’in toparlanma yolunda olduğunu işaret edebileceğini söyledi.

Kripto analistine göre, Bitcoin ilk senaryoda kapitülasyonu takip eden aylık çubukta daha düşük bir dip seviyeye inerken, bir önceki ayın aralığında bir kapanış gerçekleştirebilir.

“İlk senaryo, benzer fiyat hareketi muhtemelen daha düşük ancak önceki mum fiyat aralığında kapanış.”

Kripto analisti ve yatırımcısı, BTC’de olası bir geri dönüşe işaret eden ikinci senaryonun, kapitülasyondan sonra kaydedilecek güçlü bir sıçrama olacağını söyledi.

“İkinci senaryo, kapitülasyonu takip eden ay içinde güçlü bir sıçrama yaşanmasıdır. Ancak yalnızca kapitülasyon kapanışı daha yüksekse – çubuğun yaklaşık %50 ila %60’ının üzerinde olduğunu söyleyebilirim.”

bitcoin haberleri

Pizzino, önceki ayı piyasalarında Bitcoin’in son kapitülasyondan sonra bir aralıkta işlem yapma eğiliminde olduğunu söyledi.

“Bitcoin örneğinde bir önceki boğa piyasasında gördüğümüz gibi, kapitülasyonun bir ila iki ay hatta potansiyel olarak birkaç ay daha sürdüğüne dair çok sayıda örneğimiz var.

Örneğin 2021’deki boğa piyasasına dönecek olursak, bir sonraki ay pompalamadan önce bir eziyet yaşadık.

Ayrıca 2018’den 2019’a kadar burada bir eziyet yaşadık. 2015’te son kapitülasyon ve pompalamadan önce birkaç ay yatay seyreden bir eziyet yaşadık. Yani 2015’in birikim dönemi içinde iki farklı kapitülasyon senaryomuz vardı.

Ve son olarak 2011’de kapitülasyon yaşandı, piyasa düştü, bir ay daha bu fiyatları test ettikten sonra tekrar toparlandı, tekrar toparlandı, tekrar toparlandı ve ardından boğa piyasasına geçiş yaptı.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!