Kripto Para Rehberi

1 Numaralı Kripto Para Borsaları

Ülkemizde kripto para piyasaları oldukça gelişme göstermiş ve aynı oranda ilgi gören içerikler olarak ön plana çıkmıştır. Bugün yapılan araştırmalara göre en güvenilir kripto para borsaları merak edilmekte ve sıklıkla araştırılmaktadır. Ülkemiz nüfusun kullanımına oranla en fazla kripto para içeriği kullanımında dünyada 4. ve Avrupa’da 1. olarak hizmet vermektedir.

Dolayısıyla ülkemizde çok yoğun şekilde kripto para kullanımının varlığı bilinmekte ve en güvenilir borsalar araştırılmaktadır. Kripto para içeriklerinin bu kadar yoğun kullanımı; kısa süre içerisinde kazandırabilme kapasitesi nedeniyledir. Ancak bununla birlikte daha çok sanal içeriğe sahip uygulamalar olduğu için geleneksel para birimleri kadar güvenilir ve oturmuş bir yapıya sahip değildir.

Bu bakımdan alanında güvenilir ve sağlam altyapı ile hizmet veren bazı içerikler ön plana çıkmaktadır. Yaklaşık olarak 2009 yılından bu yana kısa denilebilecek bir süre içerisinde hızlı bir çıkış gösteren kripto para piyasaları, geleneksel para birimlerine birer alternatif olarak sunulmuş ve hala gündemdeki yerini korumaktadır.

Kripto Para Borsaları Sıralaması

Kripto para borsaları sıralaması bünyesinde aşağıda yoğun olarak tercih edilen ve blok zinciri gibi belirli alt yapılara sahip olarak hizmet veren kripto para firmalarını inceleyeceğiz. Verilen uygulamalar güvenilir olarak görülmekle birlikte geleceğe dönük yaptırımlarından bir netlik bulunmamaktadır.

Kısa bir süredir hayatımızda olduğu ifade edilebilecek kripto para uygulamalarının geleceğe dönük gelişmesi ve genişlemesi öngörülmek ile birlikte herhangi bir netlik sunulamamaktadır. Yeni yeni tecrübe edilen bu sanal para birimleri bünyesinde araştırılması gereken temel işlemlerden birisi güvenlik altyapısı olarak hangi hizmeti kullandıkları sorusudur.

Hangi isim olursa olsun kullanılan altyapının ne kadar güvenilir olduğunun araştırılması önemlidir. Bununla birlikte genel olarak piyasada bulunan ve belli uygulamalar nedeniyle güvenilir olarak nitelendirilen bazı içerikler şu şekildedir:

borsa

Kripto Para Borsası

Kripto para borsası içerisinde geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan ya da sık sık duyulan uygulamalardan birisi binance olmaktadır. Binance’nin en çok tercih edilmesinin nedenlerinden birisi yüksek hacmi sahip olması ve 100’ü aşkın kripto para birimini barındırması nedeniyledir. Pek çok ülkenin para birimi ile alınabildiği için de tercih edilmektedir. Çok sayıda kripto para yatırımcısının bulunduğu bilinen bir alandır.

Bunun yanı sıra kripto para içeriklerinden adı sıklıkla anılan uygulamalardan bir diğeri de Ftx olmaktadır. Ftx türev olarak ifade edilen yatırım araçlarının üyelere açık hale getirdiği için tercih edilmektedir. Piyasaya göre gelişmiş bir teknoloji ile hizmet verdikleri ifade edilen uygulama bünyesinde gelişmiş bir borsa ağı bulunmaktadır.

TrBinance ise Binance’nin bir alt yapısı olarak değerlendirilebilir. Ülkemizde kolay ve hızlı bir şekilde yatırım yapılabilmesine olanak tanıdığı için daha rahat bir kullanım alanına sahiptir. Faydalarından birisi ise Türk Lirası ile yatırım yapma imkanı olmaktadır.

telegram 12

Aynı zamanda TL bazında para çekme ve yatırma işlemlerinin hızlı olması da tercih edilen içeriklerden bir diğeridir. Kullanımı oldukça basit bir şekilde İşleyen arayüzü ile yeni kripto para piyasalarına giriş yapmış pek çok kişinin kullanımı için uygun olduğu düşünülmektedir.

Huobi ise kripto para piyasalarında öne çıkan bir başka borsa içeri olmaktadır. Kripto para birimlerini listeleme özelliğine sahip olan bir borsa olması nedeniyle hem yeni başlayan hem de uzman yatırımcılar için tercih edilen içeriklerden birisi olmaktadır.

Coinbase uygulaması da kripto para borsaları arasında adı öne çıkan içeriklerden birisi olarak bilinmektedir. Yine kullanıcılar için basit bir arayüz düzenlemesi ve yüksek likiditeye sahip olması nedeniyle tercih edilmekle birlikte başarılı olarak nitelendirilen alt kripto para listelemeleri özelliğine sahiptir.

En İyi Kripto Para Uygulaması

En iyi kripto para uygulaması Türkiye bazında araştırılan konulardan birisi olmaktadır. Bu anlamda kulaktan dolma belli isimlerden ziyade doğrudan kullanılan güvenlik alt yapısına göre tercihte bulunmak da fayda vardır. Ayrıca kripto para işlemlerinde kullanılan ve daha güvenilir bulunan soğuk para cüzdanlarının tercih edilmesi de güvenlik açısından uygulanabilecek bir diğer yöntemdir.

Dolayısıyla kripto para piyasalarında temel olarak sıcak ve soğuk cüzdan uygulamalarının mevcut olduğunu söylemek mümkündür. Sıcak cüzdan daha çok çevrimiçi kullanıma sahipken soğuk cüzdan somut bir özellik gösterir ve bu nedenle daha güvenilir olarak düşünülmektedir.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!