Bitcoin AnalizleriEthereum Analizleri

Santiment, Bitcoin ve ETH’nin Bir Yıl İçerisinde ki En Yüksek Kar Seviyesine Ulaştığını Söyledi!

Kripto analiz firması Santiment’in yeni verileri, yatırımcıların piyasa değerine göre önde gelen iki dijital varlık Bitcoin ve Ethereum’un yerel zirvelerini bulmak üzere olduğunu söyledi.

Santiment’e göre, kripto yatırımcıları Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) 2021’den bu yana görülen en yüksek seviyelerde kâr elde ediyor.

“Kripto piyasaları bir zirve mi görüyor? Yatırımcılar buna inanıyormuş gibi davranıyor ve fırsat varken kâr elde etmek için bu fırsatı değerlendiriyor. Bitcoin, Şubat 2021’den bu yana en yüksek kâr oranını görüyor. Ethereum için bu oran Ekim 2021’den bu yana görülen en yüksek oran.”

bitcoin/ethereum analiz
Kaynak: Santiment/Twitter

Kripto analiz firması Glassnode da kral kriptonun Haziran ayından bu yana ilk kez kayıplara kıyasla zincir üzerinde gerçekleşen daha büyük bir kar hacmi gördüğünü belirtiyor.

“Ayı döngüleri sırasında, yatırımcıların başa baş noktasında ya da başa baş noktasına yakın bir yerde satış yaparak direnç oluşturduğu psikolojik bir seviye olarak hareket etme eğilimindedir.”

bitcoin/ethereum analiz
Kaynak: Glassnode/Twitter

Glassnode ayrıca Bitcoin’in, satış ve alış fiyatları arasındaki oranı yansıtan düzeltilmiş harcanan çıktı kar oranında (aSOPR) 1.0 değerini yeniden test etme sürecinde olduğunu söyledi.

Analiz firmasına göre, FTX’in çöküşünden bu yana mevcut ayı piyasası boyunca kilit direnç seviyesi olarak hizmet eden bu çizginin ilk kez yeniden test edilmesi anlamına gelecektir.

“Gerçekleşen kar/zarar oranı ya da aSOPR için 1.0’ın üzerinde ikna edici bir kırılma, tarihsel olarak bir döngü rejimi değişiminin devam ettiğinin sinyalini vermiştir. Başarılı bir yeniden test ve aSOPR’nin 1.0’dan sıçraması genellikle döngü dönüm noktalarının yakınında gözlemlenir.”

bitcoin/ethereum analiz
Kaynak: Glassnode/Twitter

BTC haber sırasında 21.374 $’dan işlem görüyor ve son 24 saatte %0,39 artış gösterirken, ETH 1.592 $’dan işlem görüyor ve %0,22 artış gösteriyor. Güncel fiyatlarını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!