Bitcoin Analizleri

Rekt Capital, Bitcoin’in 2019-2023 Senaryolarını Karşılaştırdı!

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) son birkaç hafta içinde benzer bir model oluşturduktan sonra 2019’daki çıkışının bir tekrarını hazırlıyor olabileceğini söyledi.

Yeni bir strateji oturumunda, kripto yatırımcısı Rekt Capital, YouTube abonelerine kral kriptonun mevcut piyasa yapısının, BTC’nin yukarı yönde büyük bir ralli başlatmasından önce 2019’da olduğu gibi göründüğünü söyledi.

“2019 piyasa yapısının, 2023 piyasa yapısına çok benzer olmasıyla başlayalım. Yani, geçmişe kıyasla şimdi çok küçük. Ancak yine de, daha yüksek düşükler ve birkaç hafta boyunca yükselen bir üçgen ve ardından bir kırılma …

Peki bunlar karşılaştırılabilir mi? Piyasa yapısı ve zaman açısından karşılaştırılabilirler. Yükselen üçgenden elde edildiğini gördüğümüz kopuş rallisinde de karşılaştırılabilirler, %27 ve %21.”

bitcoin analiz
Kaynak: Rekt/YouTube

Stratejist, Twitter takipçilerine Bitcoin’in mevcut yükselişinin bir FOMO (kaçırma korkusu) rallisi gibi görünse de, gerçek makro FOMO’nun henüz başlamadığını söyledi.

“BTC aylık mumu şu anda +%38 civarında yükselmiş durumda. Kısa vadede, insanlar BTC’ye FOMO yapıyor.

Ancak yeni döngünün daha büyük şemasında, bu pek FOMO Makro değil.

FOMO, tüm zamanların en yüksek seviyelerine giden yolda 69.000 $’dan başlayacak.”

Bitcoin kısa vadede boğa piyasasına hazır değil

Yatırımcı, BTC’nin kısa vadede henüz yeni bir boğa piyasasına girmeye hazır olmayabileceği konusunda uyardı. Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalama (MA) etrafında büyük bir dirençle karşılaştığını ve tekrar düşmeden önce BTC boğalarını kandırabileceğini söyledi.

“200 haftalık MA ~23.400 $’ın hemen üzerinde seyrettiği için BTC için burada bir sahte çıkış senaryosunun gerçekleşebileceğini belirtmek gerekir.

Dolayısıyla, 200-MA kısa vadede direnç olarak hareket edebilir.

Genel olarak, BTC’nin daha fazla yükseliş momentumu için 200MA’yı destek olarak geri alması gerekiyor.”

bitcoin analiz
Kaynak: Rekt Capital/Twitter

Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 22.770$’dan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!