Kripto Para Haberleri

Chamath Palihapitiya, Kripto Yatırımcılarına Uyarıda Bulundu!

Chamath Palihapitiya bir risk sermayedarı ve milyarder yatırımcı olarak, kripto piyasaların giderek artan kuyruk riskleriyle yüzleştiği konusunda yatırımcıları uyarıyor.

Yakın tarihli bir röportajında, 2021’in sonlarına doğru kripto para piyasasının bir çöküş yaşayacağını öngören Palihapitiya, yatırımcıların şu anda iki farklı riskle karşı karşıya olduğunu ifade ediyor.

Bunlardan ilki, S&P 500 için beklenenden daha düşük kazanç olasılığıdır.

“İki şeyle karşı karşıyayız. Birincisi eğer gerçekten düşünürseniz, 13 ay önce bugün burada oturuyor olacağımızı ve Fed’in dokuz ay içinde artı veya eksi 500 baz puan artıracağını söyleseydim, bunun çılgınca olduğunu düşünürdünüz. Dolayısıyla bu ayıklık evresine giriyoruz, hepimiz işlerimizi nasıl farklı yapacağımızı ve bunun halihazırda toprağa yaptığımız yatırımlar için ne anlama geldiğini anlamaya çalışıyoruz.

Şahsen benim için kurulum, kuyruk riskini artırıyor. Bu yüzden şu anda oldukça temkinliyim çünkü sol kuyruk riski olduğunu düşünüyorum… Risk, S&P [500] kazançlarının 180, 185 gibi bir seviyede olması ve birdenbire S&P’nin [500] 3.200, 3.300 puan olmasıdır.”

kripto para haberleri

S&P 500 tahmini ve yüksek faiz riski: kripto piyasalarını nasıl etkiler?

Analizlere göre, 2022 yılında S&P 500’ün 291,48 kazanç elde edeceği tahmin ediliyor. Şu anda ise S&P 500, 3982,23 puan seviyesinde işlem görüyor.

Ancak, ikinci bir risk de Fed’in faiz oranlarını yüksek seviyelerde tutma olasılığıdır. Bu durum, kripto piyasalarında ciddi bir risk faktörü olarak görülüyor.

“Ama bir de yüksek kuyruk riski var. Yani Fed güvercinleşir, herkes teslim olur çünkü işler yavaşlıyor gibi görünür ve şimdi birdenbire, daha tutarlı bir temelde %4 ila %5 olacak nihai oranlarla uğraşmak zorunda kalacaksınız çünkü (Fed Başkanı Powell) şimdi gazı bırakırsa, o zaman enflasyon bir şekilde ortalıkta kalır.

Her iki yol da varlıkları yeniden fiyatlandırmaya götürüyor, sadece çok farklı yol bağımlılıklarında ve bu riskler benim için biraz daha yüksek.. bu yüzden oldukça muhafazakar olmaya ve Fairway’de olmaya çalıştım.”

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!