Kripto Para Haberleri

Nicholas Merten, Kripto Güçlenmesinin Boğa Tuzağına Zemin Hazırladığını Söyleyerek Uyarıda Bulundu!

Popüler kripto analisti, riskli varlıklardaki son güçlenmenin acımasız bir boğa tuzağına zemin hazırladığı konusunda uyarıyor.

Yeni bir YouTube strateji oturumunda kripto analisti Nicholas Merten, hisse senedi ve kripto piyasalarının şüphelenmeyen boğaları cezbetmeden önce muhtemelen biraz daha koşacak yeri olduğunu söyledi.

Merten, birçok kişinin Çarşamba günü Federal Rezerv’in yılın ilk toplantısının iki ana sonucunu beklediğini; yatırımcıların Fed Başkanı Jerome Powell’ın faiz oranlarına ilişkin kararına bağlı olarak ya ani bir düşüş ya da ani bir ralli beklediğini söyledi.

Kripto piyasası herkesi boğa piyasasına inandıracak aralıklarda yükselecek

Ancak popüler analist farklı bir senaryo öngörüyor.

“Bence bu bir boğa piyasası gibi hissettirmeye devam edecek bir şey olacak, bir sonraki yükselişin başlangıcı olacak; basitçe hisse senetlerinin ve kripto paranın muhtemelen herkesi bir sonraki boğa piyasası olduğuna ikna edecek aralıklara yükseldiğini görmeye devam edeceğiz.

Bizi heyecanlandıracak tüm geleneksel yöntemler, perakende yatırımcılarının alım tarafındaki baskı ve likiditenin çoğunu absorbe etmek için piyasaya alım yapmasını sağlayacak. Fiyatları düşürmek ve ekonomide enflasyona neden olan fazla likiditenin çoğunu absorbe etmek için bu yatırımcıları tuzağa düşürecektir.”

kripto para haberleri

Merten, böyle bir senaryonun doğrudan finans piyasalarını etkileyen en büyük oyuncuların oyun kitabından çıkacağını ve fiyatların, bir tersine dönüş onları oyundan çıkarmadan önce kalabalıkları ikna edecek kadar hareket ettiğini söyledi.

“Size burada aklımızda tutmamız gereken gerçekten soğuk bir noktadan bahsedeceğim ve bana güvenin, Jerome Powell’ın hisse senedi piyasalarını takip etmesinin nedeni bu. Fed bu yüzden finansal varlıklarda neler olup bittiğini izliyor. Burada çok önemli bir ikilemi anlamamız gerekiyor.

Yatırımcılar için tuzaklardan bahsetmiştik; genel olarak varlık fiyatları herkesin ikna olduğu noktaya kadar yükselir… bu bir sonraki boğa piyasasının başlangıcıdır.

İşte tam da bu noktada kurumlar açığa satış yapmaya başlar. Aşağı yönde pozisyonlar oluşturmaya başlarlar. Ağırlıkları ve sipariş büyüklüklerindeki kitleleri sayesinde aşağı yönde dramatik hareketlere yol açabilirler. Bunun tam tersi olarak da piyasanın büyük ölçüde yükselmesini istiyorlarsa, bu tür bir yukarı yönlü baskıya sahip olan bahisleri yapmaya başlarlar.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!