Kripto Para Haberleri

MetaMask, Hacklenmenin Cüzdan Yazılımıyla İlgisi Olmadığını Söyledi!

Önde gelen kripto cüzdan sağlayıcısı MetaMask, Ethereum (ETH) cüzdanlarının milyonlarca dolar değerindeki saldırılara maruz kaldığı son raporları değerlendirmekte ve bu saldırıların şirketin yazılımındaki güvenlik açıklarıyla ilgisi olmadığını belirtti.

Hacklenmenin Metamask ile ilgisi yok

Haftanın başında, Ethereum merkezli cüzdan MyCrypto’nun CEO’su Taylor Monahan, bir dizi mesajla, Aralık 2022’den bu yana 11 farklı ağda 5.000 ETH’nin çalındığı “geniş kapsamlı bir cüzdan ele geçirme eylemini” açığa çıkardığını ifade etti.

metamask

Monahan, saldırıların büyük olasılıkla “OG” olarak adlandırılan yüksek güvenlik önlemleriyle korunan Ethereum sahiplerinin büyük cüzdanlarını hedef aldığını belirtiyor.

“Son 48 saat içinde, büyük ölçekli bir cüzdan ele geçirme harekatını çözmeye çalışıyorum. Ne kadar büyük olduğunu tam olarak bilemiyorum ama Aralık 2022’den beri 5000’den fazla ETH ve 11’den fazla ağda tokenler/NFT’ler (non-fungible tokenler)/kripto paraları…

Bu, basit bir kimlik avı web sitesi veya rastgele bir dolandırıcı değildir. Sadece bir acemiye zarar vermez. SADECE OG’leri zarara uğratır…

[Bildiğim kadarıyla] kimse saldırının kökenini tespit edememiştir. Birden fazla cihazın incelemesi yapılmıştır. Hiçbir şey bulunamamıştır.”

MetaMask tarafından yapılan son açıklamada, güvenlik açıklarının MetaMask’a özgü olmadığı ve güvenlik uzmanlarının saldırıların muhtemel nedenlerini araştırmak için çalıştığı belirtiliyor.

“[Monahan’ın] paylaşımlarıyla ilgili son raporlar, yanıltıcı bir şekilde, büyük ölçekli bir cüzdan ele geçirme eyleminin MetaMask’ın bir açığından kaynaklandığını öne sürmüştür. Bu doğru değil. Bu, MetaMask’a özgü bir açık değildir…

Güvenlik ekibimiz, bu açığın kökenini araştırmak için web3 cüzdan sektöründeki diğer uzmanlarla işbirliği içindedir.

Her zaman olduğu gibi, Özel Kurtarma Anahtarınızı güvenli bir şekilde çevrimdışı tutmayı ve daha büyük miktarda kripto paranızı donanım cüzdanında saklamayı unutmayın.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!