Bitcoin Analizleri

Analist Benjamin Cowen, “Bitcoin’in (BTC) Korkulu Hareketlerine Hazır Olun” Dedi!

Bitcoin (BTC) hakkında birçok takipçisi bulunan kripto analisti Benjamin Cowen, bu yıl BTC’nin korkutucu bir hareket yapacağını öngörüyor.

Cowen: Bitcoin İçin Panik Satışları Olacak

Cowen, Bitcoin’in fiyatının bu yıl düşeceğini ve bu düşüşün panik satışlarına neden olacağını öngördüğünü belirterek, Altcoin Daily’nin yardımcı sunucusu Austin Arnold ile yeni bir strateji oturumunda tartıştılar.

“Şu anda piyasada herkesin yüzü gülüyor çünkü fiyatlar yükseliyor. Ancak 2015 ve 2019 yıllarında yaşadıklarımızın benzerini tekrar göreceğimizi düşünüyorum. BTC’nin bu yıl geri çekilmesini bekliyorum ve bunun birçok insanı korkutacağını biliyorum, ancak bu oldukça normal bir durum. Sonraki blok ödülü yarılanması öncesinde insanları teslim olmaya ikna etmek sadece bir korku taktiği olacak. Ve niceliksel genişleme dönemine geri dönmekten hemen önce bu geri çekilmenin yaşanması bekleniyor.”

bitcoin

Cowen, kripto para birimi kralı Bitcoin’in Federal Rezerv’in para politikasında yapacağı olası bir değişiklikten 2024’te boğa koşusuna çıkacağını öngörüyor. Bu zamana kadar, Fed’in faiz oranlarını artırmayı bırakacağına ve piyasalara likidite enjekte etmek için tahvil alımı gibi nicel genişleme politikalarına başlayacağına inanıyor.

“Bitcoin, tarihinde hiç bu kadar yüksek faiz oranlarını görmedi, ancak Fed’in faiz artışlarını sonsuza kadar sürdüremeyeceğimizi biliyoruz. Bu nedenle, tahvil alımı ve diğer nicel genişleme politikalarından vazgeçerek 2024’te en geç düşük faiz oranlarına geri döndüğümüzde, bunun BTC için bir boğa koşusu başlatması muhtemel. Ayrıca son zamanlardaki banka faaliyetlerine de bakarsanız, BTC için başka bir boğa koşusu da mevcut.”

Cowen, son BTC rallisinin büyük ölçüde altcoin piyasasından gelen likidite akışından kaynaklandığını belirterek, likiditenin tükendiği durumlarda BTC fiyatının düşeceğini tahmin ediyor.

“Şu anda Bitcoin’de olanlar hakkında söyleyebileceğim en iyi açıklama, altcoin piyasasından gelen likidite akışının Bitcoin hakimiyetine katkıda bulunduğunu düşünmemdir. Ancak bu durumun altcoin likiditesinin tükendiği ve bu desteği sağlayamadığı zamanlarda ne olacağına dair endişelerim var. Bu durumda BTC’nin geri çekilmesi ve bir korku dalgası yaşanması muhtemel. 2024’e ise ralli şapkalarımızla giriyoruz.”

Şu anda Bitcoin’in işlem gördüğü fiyat 27.516 dolar olarak kaydediliyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

telegram 12

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!