Kripto Para Haberleri

Sprecher; Neredeyse Tüm Kripto Para Birimlerinin Menkul Kıymet Olarak Düzenleneceğini Söyledi!

NYSE’nin ana şirketi Intercontinental Exchange Inc’in (ICE) başkanının, FTX borsasının çöküşünün kripto piyasasının nasıl düzenleneceği üzerinde muhtemelen kalıcı bir etkiye sahip olacağını söylediği bildirildi.

Reuters’in yeni bir raporuna göre ICE CEO’su Jeffrey Sprecher, dünyanın en büyük kripto borsalarından birinin patlamasının ardından neredeyse tüm varlıklarının muhtemelen ABD menkul kıymetler yasaları kapsamında düzenleneceğini söyledi.

FTX, yatırımcıların sadece üç gün içinde yaklaşık 6 milyar dolar çekerek Bahamalar merkezli borsayı iflas ettirmesinin ardından geçen ay iflas başvurusunda bulundu. Şirketin kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman Fried, ticaret firması Alameda Research’e fon sağlamak için müşterilerin parasını kullanmak da dahil olmak üzere dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya.

kripto haberleri

Kripto piyasası için yeni yasaya gerek yok

Sprecher, Goldman Sachs Group finansal hizmetler konferansında şunları söyledi;

“Düzenlenecekler ve menkul kıymetler gibi muamele görecekler. Bu ne anlama geliyor?

Daha fazla şeffaflık demek, müşteri fonlarının ayrılması demek, brokerin bir broker-bayi olarak rolünün denetlenmesi demek ve borsaların brokerlerden ayrılması demek. Mutabakat ve takas borsalardan ayrılacak.”

Sprecher, ticaretlerini denetlemek için yeni yasalar oluşturmanın gerekli olmadığını söyledi.

“Yasalar zaten var ve bence sadece daha güçlü bir şekilde uygulanacaklar.”

Bitcoin (BTC) savunucusu ve eski Microstrategy CEO’su Michael Saylor, birçok altcoinin menkul kıymet olduğu görüşünü yineledi. PDB Podcast’teki bir röportajında, önde gelen akıllı sözleşme platformları Ethereum (ETH), Solana (SOL) ve XRP’nin kayıtsız menkul kıymetler olarak satılan kripto para birimleri arasında olduğunu söyledi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!