Bitcoin Haberleri

InvestAnswers, Bitcoin’in Büyük Bir Koşuya Hazırlandığını Söyledi: İşte O Koşu Yolu!

Bir kripto para birimi analisti, belirli bir ölçütün Bitcoin‘in (BTC) büyük bir yükseliş trendine girmeye hazır olduğunu işaret ettiğini öne sürüyor.

Bitcoin yatırımcıları sabırlı olmalı

InvestAnswers’ın gizemli sunucusu, kripto analiz firması Glassnode’un bir grafiğini incelediğinde, 446.000 YouTube takipçisine BTC’nin mevcut düşük volatilitesinin, yatırımcıların sabırlı olmaları için ideal bir dönem olduğunu belirtiyor.

“İnanın ya da inanmayın, düşük volatilite genellikle bir boğa piyasasının habercisidir. Ve Bitcoin, düşük volatilite dönemlerinin ardından neredeyse her zaman büyük artışlar kaydeder. Dahası, BTC’nin şu anki volatilite seviyesi, bugüne kadar gözlenen en düşük ikinci seviye. Daha düşük olduğu tek dönem 2017’deydi…

Bu durum son olarak, Bitcoin’in 20.000 dolar seviyesine ulaştığı boğa koşusunun hemen öncesinde gerçekleşmişti. 3.000 dolardan 20.000 dolara çok hızlı bir yükseliş görmüştük.”

bitcoin grafik
kaynak: invest answers/youtube

Analist ayrıca, önceki düşük volatilite dönemlerinin Mayıs 2016, Nisan 2019, Şubat 2013 ve Kasım 2020’de meydana geldiğini ve bunların tümünün fiyat yükselişlerinin öncesinde gerçekleştiğini belirtiyor.

Analistin açıklamasına göre, BTC’nin son dönemdeki hafif fiyat hareketleri, düşük volatiliteyi yansıtıyor. Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, son 24 saatte %0,17, geçen hafta %0,91 ve son 30 günde yaklaşık %6 değer kaybetti.

Yazıyı hazırladığımız sırada BTC, 29.193 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!