BİTCOİN

Goldman Sachs COO’su Açıklama Yaptı: Talep Yoğunlaşıyor!

Goldman Sachs Başkanı ve COO’su John Waldron, banka müşterilerinin Bitcoin talebinin eskisinden daha fazla talep göstermeye başladığını duyurdu. Bankanın Bitcoin planından bahsederken isim “değerlendirme” aşamasında olduklarını söyledi.

goldman sachs 1200x628 1
Goldman Sachs COO'su Açıklama Yaptı: Talep Yoğunlaşıyor! 1

John Waldron, Çarşamba günü Reuters basınına konuştu. Banka, 2018 yılında kurulan ve kapatılan Bitcoin ticaret platformunu yeniden açtı.

Talep Artıyor

John Waldron, Goldman Sachs müşterilerinin “Bitcoin için daha fazla talep göstermeye” başladığını açıkladı. Banka, 280 müşteriyle bir Bitcoin anketi gerçekleştirdi ve bunların %40’ının kripto para piyasasına girdiğini duyurdu.

Goldman Sachs Başkanı, bir banka olarak müşterilere hizmet sunumuna ilişkin düzenlemelere tabi olduklarını açıkladı. Müşterileri adına dijital varlıkları depolayabilen Bank of America, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) altında depoluyor.

Goldman Sachs, bankacılık işlemleri bölümünde bazı belirsizlikler olsa da, konuyu “değerlendirmeye ve araştırmaya devam ettiğini” açıkladı.

Patlayıcı Bir Artış Olacak

Dijital para birimlerinin yasal statüsü konusunda ilgili düzenleyiciler ve merkez bankaları ile görüştüklerini söyleyen Waldron, bu para biriminin pandemiden sonra daha yaygın kullanılmaya başladığını söyledi.

Özellikle, çevrimiçi iş trendlerindeki artışı gören isim, bu eğilimin devam edeceğini ve dijital para birimlerinin kullanımında “patlayıcı bir artış” olacağını umuyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!