Kripto Para Haberleri

Coinshares CSO’su Meltem Demirörs, Kripto Paraların Politik Arenada Nasıl Yükseldiğini Açıkladı

CoinShares’in Baş Strateji Sorumlusu Meltem Demirörs, kripto paraların Washington’daki etkisinin arttığını ve politik bir güç kazandığını ifade etti.

Son yaptığı Bloomberg röportajında, Demirörs, kripto paraların birkaç farklı bakış açısına sahip küçük bir topluluktan, çok sayıda projenin yer aldığı global bir sektöre dönüştüğünü belirtti.

“Kolektif bir güç oluşturan çok sayıda lobi ve ticaret birliği görmekteyiz. Bu gruplar, kaynaklarını birleştirerek kendi görüşlerini destekleyen adaylara yöneliyorlar”

meltem demirors 1
meltem demirörs

Kriptonun ABD düzenlemelerinde önemli bir konumu olduğuna işaret eden Demirörs, kripto dostu adaylara daha fazla destek sağlayacağını açıkladı.

Ayrıca, ABD’nin belirsiz düzenlemelerle yoluna devam edemeyeceğini savunan Demirörs, diğer ülkelerin kripto alanında belirleyici düzenlemeler yaptığına ve büyük adımlar attığına dikkat çekti.

Özellikle Hong Kong’un Haziran ayında yeni kripto düzenlemeleri yürürlüğe soktuğunu hatırlattı. Bu yeni kurallar, belirli “büyük hacimli token” ticaretine izin veren önlemlerle şehrin perakende yatırımcılarını etkiliyor. Hong Kong’un Sermaye Piyasası ve Emtia Komisyonu (SFC) kripto borsalarına lisans da vermeye başladı.

“Dünya genelinde belirgin rehberlerle ilerlemenin olduğunu gözlemliyoruz. Bu bölgelere ekonomik aktivitenin kaydığını görüyoruz.

Bence bu, Amerika’nın rekabetçi olmaya devam etmesi için ulusal ve ekonomik bir sorun haline gelecek.”

Yatırımcılar Kazançlarını Alıyor

Demirörs, genel kripto piyasa trendine dair soruları yanıtlarken, yatırımcıların ilgisinin azaldığından bahsetti. Yıl boyunca halka açık kripto ürünlerine yaklaşık 750 milyon dolar yatırım yapıldığını, ancak kazançları realize etmek ve risk pozisyonunu düşürmek amacıyla son dönemde sermaye çıkışları olduğunu belirtti.

“Tamamen riskten arınmış bir ortamda değiliz şu anda”

Demirörs’ün bu söylemleri, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Vadeli İşlem Ticaret Komisyonu da dahil olmak üzere ABD düzenleyici organlarının kripto firmalarına karşı artan ilgisi bağlamında geldi.

Yılın başlarında, CFTC’nin, Binance kripto borsası ve kurucusu Changpeng “CZ” Zhao’ya karşı dava açtığını, yasa dışı ve kayıtsız kripto türev ürünleri sunduğu iddiasıyla ortaya koyduğu açıklandı.

Haziran’da SEC, Binance ve CEO’suna “federal menkul kıymetler yasalarının bariz ihlali” gerekçesiyle dava açtı ve platformun kayıtsız çalıştığını belirtti.

Bu yılın başka aşamalarında, Kraken ve Bittrex gibi kripto borsalarına ve Nexo gibi kripto borç verme platformlarına da yaptırım uygulandı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTiktok ve X hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!