Kripto Para Haberleri

Ethereum CEO’su Buterin, Dünyanın Kripto Paraya İhtiyaç Duymasının Nedenlerini Açıkladı!

Ethereum’un (ETH) yaratıcısı Vitalik Buterin, FTX’in çöküşünün muhalifleri cesaretlendirmesinin ardından dünyanın kripto paraya ihtiyaç duymasının dört önemli nedenini sıraladı.

Bankless podcast’inde yayınlanan yeni bir röportajda Buterin, dünya çapında insanlara sağladığı faydaları gösteren dört kullanım örneğini vurguladı.

Buterin, çeşitli hayır kurumlarına bağış gönderirken ve yeni girişimlere yatırım yaparken işlem yapmanın zaten daha iyi bir yolu olduğunu söyledi.

“Ben şahsen bu yıl içinde çok sayıda kez kripto parayı para olarak kullandım. Benim için kullanım alanı temelde orta ölçekli yatırımlar ve hayır kurumları bağışları. Yoksul insanlara para veren ya da Afrika’da sağlık hizmetlerini destekleyen bir hayır kurumuna 200.000 dolar göndermek gibi. Her türlü ülkede bulunan tıbbi kuruluşlara hızlı bir şekilde para yönlendirmek gibi.

Startup’lara yatırım yapmak.

Tüm bunlar kripto paranın mevcut bankacılık sisteminden çok daha verimli olduğu durumlardır. Bunun geçici olduğunu düşünmüyorum. Bence paranın sürtünmesiz uluslararası bir şey olarak varlığını sürdürmesinin geleneksel bankacılık sistemlerinden daha iyi olmasının yapısal nedenleri var.”

Buterin ayrıca dünyanın dört bir yanındaki hükümetlere ABD dolarına karşı rekabet edebilecek bir para birimi sunduğunu söyledi.

“Bir ülke hükümeti açısından bakıldığında, ulusal ekonominizin %10’unun aniden kripto para birimiyle yürütülmesi, ekonominizin %10’unun aniden ABD dolarıyla yürütülmesinden çok daha az korkutucu. Çünkü ikinci durumda ABD hükümetinin sizin üzerinizde gücü vardır. İlk durumda ise yok. Dolayısıyla, tarafsızlığı nedeniyle kripto paranın fiat para birimlerinin sahip olamayacağı bir avantaja sahip olduğu yapısal bir yön kesinlikle var.”

kripto para haberleri

Kripto para ödeme yapmanın en kolay yolu

Son olarak Buterin, kriptonun gelişmekte olan ülkelerde yaşayan insanlar için, örneğin yüksek havale ücretleri ödemek zorunda kalmadan sınır ötesi ödemeler yapmak için önemli bir para birimi olduğunu söyledi.

“Latin Amerika’da, Afrika’da, Orta Doğu’da, Güneydoğu Asya’da ve bu tür yerlerde finansal sistemlerin zengin ülkelerin finansal sistemlerine genellikle iyi bir şekilde bağlı olmadığı her türlü yere gidiyorsunuz.

Çoğu zaman kripto para, insanların ailelerine para göndermelerinin en kolay yoludur. Ödeme yapmanın en kolay yolu bile olabilir. Hemen hemen sonsuza kadar her yıl iki kat düşmeyeceği çok daha garanti olan para biriktirmenin en kolay yolu olabilir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!