Kripto Para Haberleri

Justin Bons, Dogecoin ve Shiba Inu’nun Merkezi Olmayan Varlıkların Arasında Olduğunu Söyledi!

Yatırım firması Cyber Capital’in üst düzey bir yöneticisi, köpek temalı meme tokenleri Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’nun (SHIB) piyasadaki en merkezi olmayan dijital varlıklar arasında olduğunu söyledi.

Şirketin baş yatırım sorumlusu Justin Bons, Twitter’daki takipçilerine en iyi 50 kripto varlıktan sadece 32’sinin teknik olarak merkeziyetsiz olduğunu; bunların arasında DOGE ve SHIB’nin de bulunduğunu söyledi.

“En iyi 50 kripto para biriminden yalnızca 32’si teknik olarak merkezsizleştirilmiş durumda. Merkeziyetsizlik bir spektrumda var olsa da, kuma bir çizgi çizebilir ve evet ya da hayır cevabı verebiliriz. Teknik olarak doğru olanın pratikte doğru olmayabileceğini unutmayın!”

DOGE ve SHIB’nin her ikisi de merkeziyetsiz olsa da aralarındaki farkın DOGE’nin tek istemcili olması ve zincir üzerinde yönetişime sahip olmaması olduğunu söyledi.

“9. DOGE teknik olarak merkeziyetsizdir.”

“14. SHIB teknik olarak merkezi değildir.”

dogecoin haberleri

Dogecoin karbon ayak izini azaltmada en hızlı üçüncü varlık

DOGE’nin Bons tarafından sıralanması, token hakkında son zamanlarda çıkan bir dizi olumlu haberin ortasında geldi.

Döviz veri toplayıcısı Forexsuggest tarafından hazırlanan yeni bir rapor, Dogecoin’in 2022’de emisyonlarını %25 azalttıktan sonra karbon ayak izini azaltmada en hızlı üçüncü dijital varlık olduğunu ortaya koydu.

Ayrıca kripto odaklı CoinKickoff sitesi tarafından yapılan yeni bir araştırma, Dogecoin’in 2014 yılında yaratılan diğer kripto varlıklarının çoğundan daha uzun ömürlü olduğunu ortaya koyuyor. Çalışma, dokuz yıl önce yaratılan dijital varlıkların %91’inin ilgi eksikliği nedeniyle artık kullanılmadığını ortaya koydu.

Haber sırasında DOGE 0,0880 dolardan işlem görürken SHIB 0,0000117 dolar değerinde. Güncel fiyatlarını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!