Bitcoin Analizleri

Analiste Göre: Bitcoin 26.000 Doları Görüp, Düşüş Yaşayabilir!

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) mevcut yükseliş yörüngesinin son ayağında olduğu konusunda uyarıda bulunuyor.

Teknik analizinde Elliott Dalga teorisini uygulayan kripto yatırımcısı Smart Contracter, Twitter takipçilerine BTC’nin şu anda bu yılın başlarında başlayan beş dalgalı yükseliş formasyonunda son dalgayı oluşturduğunu söyledi.

Elliott Dalga teorisine göre; bir varlığın fiyatının ana eğilimi beş dalgalı bir modelde hareket ederken, üç dalgalı bir modelde bir düzeltme meydana gelir.

Bitcoin, 20.000 doların altına düşebilir

Smart Contracter’a göre, beşinci dalga Bitcoin’i 26.000 doların üzerine çıkaracak ve bu da yükseliş hissiyatının artmasına neden olacak. Analist, bu yıl için “gerçek” ralli başlamadan önce Bitcoin’in 20.000 doların altına düşeceğini söyledi.

BTC günlük zaman dilimindeki 5. dalga şu anda oldukça ilerlemiş durumda.

Kalan son ayıları yok etmek, herkesi mega boğa yapmak, ardından gerçek 2023 boğa koşusu başlamadan önce 19.000 $ ‘a yavaş bir 2 ay + dökümü yapmak için 25.200 $’ lık yüksekleri, muhtemelen 26.000 $ – 26.500 $ civarına kadar biraz daha yükselmemizi bekliyoruz.”

bitcoin analiz
Kaynak: Akıllı Kontratçı/ Twitter

Smart Contracter’ın öngörüsü, Bitcoin’in önemli bir psikolojik seviyenin üzerine çıkması halinde %40’a kadar yükseleceğini öngören bir başka popüler analistin öngörüsüyle çelişiyor.

Diğer kripto analisti Michaël van de Poppe Twitter takipçilerine, Bitcoin’in 25.000 $’ın kuzey tarafına ulaştıktan sonra 30.000 $’ın üzerine çıktığını gördüğünü söyledi.

“Düzeltmeler, yukarı yönlü trend gösteren bir piyasada nispeten kısa ömürlüdür.

Daha yüksek zaman dilimi seviyeleri bir kez test edilir ve ardından insanlar düzeltmeyi aşırı kısalttığı için piyasalar yukarı doğru ateş etmeye başlar.

25.000 $’ı aşarsak Bitcoin için 30.000 – 35.000 $’a doğru devam edeceğiz.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!