Bitcoin Haberleri

Arthur Hayes, Bitcoin’in 1.000.000 Doları Parçalayabileceğini Söyledi!

BitMEX kurucusu ve kripto uzmanı Arthur Hayes, Bitcoin’in (BTC) Federal Rezerv’in yeni Banka Vadeli Fonlama Programı (BTFP) sayesinde 1 milyon dolarlık fiyat etiketine ulaşabileceğini söyledi.

BTFP, bankalara, tasarruf birliklerine, kredi birliklerine ve ABD Hazine tahvillerini, ajans borçlarını ve ipoteğe dayalı menkul kıymetleri ve diğer nitelikli varlıkları teminat olarak gösteren diğer uygun mevduat kurumlarına bir yıla kadar kredi sunmaktadır.

Bankless podcast’ine verdiği yeni röportajda Hayes, yeni programın ABD bankalarının tahvillerini tutmaları karşılığında hükümetten sonsuz miktarda para alacağı bir “atlıkarıncaya” neden olabileceğini söyledi.

“Bankalar için bir mevduat tabanına sahip olmak, ABD hükümetinin ihraç edebileceği her bir tahvili satın almak [karlı olacak] ve eğer mevduat sahiplerine geri para vermeleri gerekirse, borçlarını Fed’e verecekler, Fed de onlara dolar verecek. Böylece bu küçük atlıkarıncaya devam ediyoruz ve ABD hükümeti bankaların boğazına tahvil tıkıyor ve herkes mutlu oluyor.

Bence asıl nihai oyun bu ve Bitcoin’e 1 milyon dolarla ulaşmanın yolu da bu. Çünkü bu verim eğrisi kontrolüdür, bu merkez bankasının hükümetin çeklerini bozdurmasıdır. Birkaç adım uzakta ama aynı şey. İşte bu programın güzel olduğunu düşündüğüm nokta da bu – güzel bir şekilde uğursuz ama bir açıdan güzel – ve bu hedefe nasıl ulaştığı. İnsanlar var olana kadar bunu düşünmeyecekler ve açıkçası, ‘oh gelecek yıl bitecek’ diyecekler. Bu yıl sona ermesine imkan yok.”

bitcoin haberleri

Bitcoin 90 gün içerisinde, 1 milyon dolara ulaşabilir

Kısa bir süre önce eski Coinbase yöneticisi Balaji Srinivasan, ani hiperenflasyon nedeniyle Bitcoin’in 90 gün içinde 1 milyon dolara ulaşacağına dair bir bahis oynadı. Hayes, Srinivasan’ın bahsi kazanacağını düşünmese de, senaryonun daha uzun bir zaman diliminde gerçekleşeceğini düşünüyor.

“Yani bu 1 milyon dolarlık Bitcoin, ama bu hemen gerçekleşmeyecek. Oraya giden bir yol var. Bence bu tamamen açık değil, ama benim gördüğüm bu yönde ilerliyor ve bence Bitcoin eninde sonunda bu geleceği indirgeyecek. Balaji’ye yardımcı olmak için Haziran’dan önce gerçekleşmeyecek ama herkesin bir kurtarma paketi almasının ve garantinin genişlemesinin ve genişlemesinin ve genişlemesinin yavaş çekim evrimini görmeye başladığımızda [bunun gerçekleşeceğini] düşünüyorum…”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!