Bitcoin Haberleri

Apple CEO’su Tim Cook, Kripto Sahibi Olduğunu Açıkladı!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden birinin CEO’su, kripto varlıklarına sahip olduğunu açıkladı.

“Bence çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak sahip olmak mantıklı.

Bu arada kimseye yatırım tavsiyesi vermiyorum.”

Cook, “bir süredir kripto teknolojisiyle kişisel olarak ilgilendiğini ve “ilginç olduğunu düşündüğünü” söylemeye devam etti. Cook Apple’ın değil, kendi kişisel yatırımlarından bahsetti.

Teknoloji devinin kurumsal fonları kripto yatırımlarına da tahsis edip edemeyeceği sorulduğunda Cook  , olasılığı reddetti .

kripto

“Kriptoya yatırım yapmayacağım. Kendi paramı yatırmayacağımdan değil, insanların kriptoya maruz kalmak için Apple hissesi satın aldıklarını düşünmüyorum.”

Apple’ın popüler Cüzdan uygulaması şu anda çeşitli geleneksel ödeme yöntemlerini ve eşler arası ödemeleri desteklemektedir, ancak kriptoyu desteklememektedir.

Mayıs 2021’de Apple , Apple Cüzdan ekibiyle yakın çalışma pozisyonu için “İş Geliştirme Müdürü – Alternatif Ödemeler” başlıklı bir  iş ilanı yayınladı. Kripto para birimlerinden açıkça bahsetmeyen iş ilanı artık aktif değil.

Cook, kripto pazarlarının artan gücüne rağmen Salı günü yaptığı açıklamada, Apple’ın kripto para teknolojisine bakmak için “acil planları” olmadığını söyledi.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!