Bitcoin Analizleri

Ünlü Yatırımcı, Bitcoin’in 2020 Tarzı Birikim Gösterdiğini Söyledi!

Yakından takip edilen bir yatırımcı Bitcoin’in (BTC) mevcut piyasa yapısının, kral kripto 20.000 $ seviyesini ikna edici bir şekilde çıkarmadan önce 2020’nin ikinci yarısındaki fiyat hareketine benzediğine inanıyor.

Cantering Clark, Twitter takipçilerine Bitcoin’in geçen Cuma günü yaşanan satışları absorbe etmeyi başardıktan sonra yükselişe geçtiğini söyledi.

Analiste göre, Bitcoin 27.000 $ desteğinin üzerinde işlem gördüğü sürece BTC boğaları üstünlüğe sahip.

“Bu yüzden iç gün kurulumundan çıkamadık ve bunun yerine aşağıda biraz panik satışı biriktirmişiz gibi görünüyor. Madeni para marjlı OI (açık faiz), muhtemelen riskten korunma nedeniyle arttı ve bazı uzun stabilcoin marjlı OI, floşun bir parçası olarak düştü. Dünkü düşük seviyeler tuttuğu sürece uzun bir süre yakaladım.”

bitcoin analiz
kaynak: cantering clark/twitter

Haber yazıldığı sırada Bitcoin, yatırımcı destek alanının çok üzerinde, 27.644 $’dan işlem görüyor.

Yatırımcı ayrıca, Bitcoin’in dört saatlik grafiğinin, BTC’nin 20.000 $ ‘lık kilit psikolojik alanı çıkarmadan önce bir nefes aldığı Kasım 2020’de tanık olunan bir modeli taklit ediyor gibi göründüğünü vurguluyor.

“Fraktallara dayanmayı sevmiyorum, ancak 2020’deki bu, şu anda 4 saatlik grafikte sahip olduğumuzla neredeyse aynı görünüyor. Bu, fiyat 2017’nin en yüksek seviyesinin altında konsolide olurken meydana geldi.”

bitcoin analiz
kaynak: cantering clark/twitter

Uzun vadeli olarak bakıldığında Bitcoin, sabırlı olmaya değer

Cantering Clark BTC’de yükselişe geçse de, yatırımcıların sabırlı olması ve daha fazla sinyal beklemesi gerektiğini söylüyor. Analiste göre, BTC hala 27.000 $ ile 28.868 $ arasında dar bir aralıkta işlem görmeye devam ediyor. Cantering Clark, aralığın en düşük ya da en yüksek seviyesinin kırılmasının BTC’nin bir sonraki hareketini belirleyebileceğini söyledi.

“Yüksek zaman dilimindeki kırılma göz önüne alındığında, Bitcoin konusunda sabırlı olmaya değer olduğunu düşünüyorum, ancak diğer tarafın olası dağıtıcı fiyat hareketine ilişkin geçerli noktalarını görüyorum. Bununla birlikte, gün içinde oldukça temiz bir kırılma olduğu söyleniyor. Dünkü aralığın üstünde veya altında kabul, kısa bir devam oyunu sunmalıdır. En düşük seviyelerden 26.5000$’a kadar inilebilir ve muhtemelen 30.000$’a kadar çok daha uzun bir atış yapılabilir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!