Bitcoin Analizleri

Analist TechDev, Bitcoin’in Gelecek Yıl Geleneksel Döngü Teorisine Meydan Okuyacağını Söyledi!

Popüler bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki yıl piyasa döngülerine ilişkin tüm geleneksel teorilere meydan okuyacağını söyledi.

TechDev olarak bilinen analist, Twitter takipçilerine BTC’nin fiyat döngülerinin yarılanma döngüleri tarafından yönlendirildiği yönündeki geleneksel bilgeliğe meydan okuyacağını söyledi.

Yarılanma döngüleri, Bitcoin madencilerinin blok ödüllerinin yarıya indirildiği ve birçok yatırımcının fiyat üzerinde baskı oluşturmada rol oynadığına inandığı dört yıllık aralıklardır. TechDev, BTC’nin muhtemelen 2024 yılının ortalarında gerçekleşecek olan bir sonraki yarılanmayı büyük ölçüde göz ardı edeceğini ve bunun yerine gelecek yılın başlarında yükselişe geçeceğini tahmin ediyor.

TechDev, önümüzdeki yıl Bitcoin’de yaşanacak bir sıçramanın ABD dolarının zayıflamasıyla aynı döneme denk geleceğini tahmin ediyor ve bunu da küresel likidite döngüsünü tasvir etmek için Çin’in on yıllık tahvilleriyle karşılaştırıyor.

“2023 yarılanma teorisine meydan okuyacak.”

bitcoin analiz
Kaynak TechDev/Twitter

Bitcoin ayı piyasasının tersine dönmesi çok yakın

Analist ayrıca Bitcoin’in Kasım yerine Nisan 2021’de zirveye ulaştığını savunarak ayı piyasasının birçok kişinin inandığından daha derin olduğunu ve bu nedenle tersine dönmeye daha yakın olduğunu ima etti. Bitcoin’de görülen anormal; biraz daha yüksek bir tepe yerine, Kasım ayında daha düşük bir tepe yapan bir coin örneği olarak Litecoin’i (LTC) kullanıyor.

“BTC Nisan 2021’de ‘zirve yaptı’ imo.

LTC’nin yapısını (turuncu) sindirmek çoğu kişi için daha kolay.

Parabolik tepe ve dağıtıcı tepe, Kasım ’21’i daha düşük bir tepe haline getiriyor.

Çoğunluk hala düzeltici dalgaların yeni zirveler yapabileceğini anlamıyor gibi görünüyor.

Eskiden çoğunluğun bir parçasıydım.”

bitcoin analiz
Kaynak TechDev/Twitter

Bu haberin yazıldığı sırada Bitcoin 16.798 dolardan işlem görüyordu. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!