Altcoin Analizleri

Kripto Strateji Uzmanı Dogecoin (DOGE) İçin Kötü Durum Senaryosunu Açıkladı

Bir kripto para birimi uzmanı, meme tabanlı kripto para Dogecoin’in (DOGE) son zamanlardaki etkileyici performansının ardından, şimdi düşüşe geçme olasılığı olduğunu düşünüyor.

Rekt Capital isimli analist, 348.900 Twitter takipçisine, DOGE’nin düşüş trendine geçtiğini ve düşen kama formasyonunun direncini aşamadığını aktardı.

Dogecoin düşüş yaşayabilir

Uzman, en kötü durum senaryosunda, DOGE’nin yaklaşık 0,055 dolarlık formasyonun diyagonal desteğine kadar geri çekilebileceğini belirtiyor.

“DOGE, yeni haftalık kapanışını formasyon direncinin altında yaptı.

Bu durum, DOGE’nin reddedilme ve model içerisinde konsolidasyon olasılığını artırıyor.

En kötü durumda, DOGE piyasa yapısının en alt noktasına kadar düşebilir.”

btc 3
Kaynak: Rekt Capital/Twitter

DOGE, bu yazının kaleme alındığı sırada 0,078 dolar seviyesinden işlem görüyor ve eğer analistin düşüş tahmini gerçekleşirse, %29’dan fazla bir düşüş yaşanabilir.

Bitcoin’de test süreci devam ediyor

En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında konuşan Rekt Capital, BTC’nin 29.250 dolarlık desteği başarılı bir şekilde korumasının ardından yükseliş eğilimine devam ettiğini belirtiyor.

“BTC’nin yeniden test süreci hala devam ediyor.”

btc 2
Kaynak: Rekt Capital/Twitter

Yazının yazıldığı anda, Bitcoin‘in değeri 29.801 dolar.

ETH 2.000 doları aşabilir

Lider akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) da analistin gözlem listesinde. Rekt Capital, ETH’nin 2.000 dolarlık seviyeyi aşma potansiyeli için, acil destek seviyesi olan 1.863 dolar üzerinde kalmasının gerekliliğini vurguluyor.

“ETH’nin önümüzdeki haftalar içinde ~ 2.275 dolarlık seviyeyi tekrar test etme olasılığı için, bu seviyede kalması gerekiyor.”

btc 1
Kaynak: Rekt Capital/Twitter

Ethereum, yazının yazıldığı anda, 1.869 dolar seviyesinde.

Analizci, ayrıca Ethereum’un rakibi TomoChain’i (TOMO) de takip ediyor. Rekt Capital, düşük işlem hacmine sahip altcoin’in Temmuz ayını 1,60 dolarlık yüksek seviye direncinin altında kapattıktan sonra düzeltme aşamasına girebileceğini belirtiyor.

“Siyah destek seviyesinden bu yana %54’lük bir artış gösterdi, kırmızı direncine doğru hareket etti ve aşırı genişlemeye başladı. Aylık kapanışın önemi büyük.

Eğer aylık kapanış kırmızı seviyenin üzerinde olursa -> yükseliş trendi. Eğer aylık kapanış kırmızı seviyenin altında olursa -> siyah-kırmızı aralığında düşüş hareketi mümkün.”

tomo1
Kaynak: Rekt Capital/Twitter

Yazının yazıldığı sırada, TOMO’nun değeri 1,42 dolar.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!