Bitcoin Haberleri

Analist, Bitcoin Yatırımcılarını Oluşabilecek Dalgalanmalar Konusunda Uyardı!

Bitcoin’in mevcut fiyatıyla güçlü bir alım fırsatı sunduğunu belirten makro uzmanı Lyn Alden, yatırımcıları ileride oluşabilecek dalgalanmalar konusunda uyarıyor.

Alden, Swan Signal ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in mevcut değerinin kripto para yatırımcılarına, kral kripto para birimini bu seviyelerde biriktirmek için nadir bir fırsat sunduğunu ifade ediyor.

Ancak Alden, federal para politikalarının likiditeyi kurutması durumunda Bitcoin’in bu yıl içinde değer kaybetme olasılığı olduğunu belirtiyor.

“Yılın ikinci yarısında bazı endişelerim var çünkü borç tavanını çözdüklerinde, Hazine’nin Hazine hesabını doldurmak için neredeyse kesinlikle piyasadan likiditeyi geri çekmeye çalıştığını göreceksiniz ve Fed o sırada hala likidite çekiyorsa, likiditede hızlı bir düşüş yaşayabilirsiniz.

Yani negatif yeniden testler yaşayabilirsiniz. Konsolidasyonlar, düzeltmeler yaşayabilirsiniz.”

Makro uzmanı Lyn Alden, Federal Rezerv’in para politikalarıyla birlikte piyasa koşullarının bu yılın ilerleyen dönemlerinde ne olacağını tahmin etmenin zorluğuna dikkat çekiyor.

“Ancak bunun nasıl sonuçlanacağı belli değil. Fed’in o dönemde hala niceliksel sıkılaştırmaya devam edememesi bile mümkün. Hazine’nin çok yavaş bir şekilde çekilmeye çalışması mümkün. Borç tavanının ne zaman ve nasıl çözüleceğini tam olarak bilmiyoruz.

Dolayısıyla bunların çoğu bir tahmin oyunu. Bitcoin yükselir ve sonra yükseldiği seviyeden düzeltme yaparsa, şu anda olduğu yere geri dönmeyebileceğini ya da dönebileceğini söylemek zor.”

bitcoin haberleri

Bitcoin güçlü bir alım olabilir

Makro uzmanı, yatırımcılar için önemli faktörlerden birinin ağın temellerini göz önünde bulundurmak ve uzun vadeli bir perspektiften bakmak olduğunu vurguluyor.

telegram 12

“Profesyonel yatırımcılar bundan çıkarabileceklerini çıkarmaya çalışacaklardır. Ancak bence insanların büyük çoğunluğu için, birçok farklı ölçüt temelinde derin bir değer bölgesi olduğuna işaret edebilirim. Üç ila beş yıllık bir perspektifte cazip olduğunu düşünüyorum.

Ağın temellerini izlerseniz, ağın sağlıklı olduğunu düşünüyorsanız, tüm yönlerinin hala amaçlandığı gibi çalıştığını düşünüyorsanız, Bitcoin’in sunduklarına yakın herhangi bir rakip olduğunu görmüyorsanız, o zaman güçlü bir alım olduğunu düşünüyorum.

Borç tavanı meselesi çözüldüğünde bu yılın ikinci yarısında potansiyel olarak bir türbülans dönemi olacağını düşündüğüm konusunda da uyarmak isterim. Bence henüz tehlikeyi atlatmış değiliz.”

Bitcoin bu haberin yazıldığı sırada 23,159$’dan işlem görüyor. BTC güncel fiyatını görmek için tıklayın.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!