ALTCOİNBİTCOİN

SON DAKİKA! İngiltere’den Kripto Paraya Yasak! Darbe Üzerine Darbe!

İngiltere merkezli TSB Bank, müşterilerini kripto ticaretiyle ilişkili ‘aşırı yüksek’ riskten korumak için önlemler alıyor. Özellikle banka, müşterilerinin bankanın yönettiği fonları kullanarak kripto satın almalarını kısıtlıyor.

Sunday Times, TSB’nin müşterilerinin Binance ve Kraken kripto borsaları aracılığıyla kripto satın almasını yasaklama sürecinde olduğunu bildirdi. Özellikle, TSB bir perakende ve ticari banka ve Sabadell Group’un bir yan kuruluşudur. Ayrıca bankanın 5 milyonluk güçlü bir müşteri tabanı bulunmaktadır. Bu nedenle, yasağın geçmesi halinde bu iki borsaya önemli bir darbe olacaktır.

Ancak banka, yasağın nedeni olarak hem Binance hem de Kraken’deki düşük güvenlik standartlarını gösterdi. TSB, düşük standartların dolandırıcıların borsalarda e-cüzdan kurmasına yardımcı olduğuna inanıyor. Örneğin, bir aydan fazla bir süre boyunca banka, müşterilerden 849 dolandırıcılık iddiası aldığını bildirdi. Bu müşterilerin tümü, Binance cüzdan adreslerini kullanan dolandırıcılara para kaybettiklerini iddia etti.

kraken vs binance
SON DAKİKA! İngiltere'den Kripto Paraya Yasak! Darbe Üzerine Darbe! 1

TSB ayrıca Binance borsası ile iletişim kurma çabalarının başarısız olduğunu iddia ediyor . Binance ise bankadan herhangi bir iletişim almayı reddediyor. Borsa kendini savundu,

“Binance, kullanıcıları dolandırıcılıklardan koruma sorumluluğu konusunda çok ciddi. Bu iddialardan haberdar olduğumuzda hemen harekete geçeriz ve kanun uygulayıcı kurumlarla çalışma konusunda mükemmel bir sicilimiz olur.”

Banka dolandırıcılığa karşı koruma hizmetleri sunduğundan bu konu TSB için özellikle zordur. Hizmet, bankayı dolandırıcılık kurbanlarına geri ödeme yapmakla yükümlü kılar. Artan dolandırıcılık iddialarını azaltmak için banka, müşterilerinden “kripto yatırımları söz konusu olduğunda ekstra uyanık” olmalarını isteyen kripto ile ilgili bir uyarı bile yayınladı. Uyarı, tüccarlara istenmeyen temaslara girmemelerini tavsiye etmek için devam etti. Özellikle hızlı geri dönüş vaat eden sözde yatırım uzmanlarından.

Kaynak: CoinQuora

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!