Altcoin Haberleri

ABD Senatörleri, Adaletin Sağlanması İçin FTX ve İlgili Şirketlerin Bağımsız Soruşturulmasını İstedi!

ABD’li dört senatör, federal iflas hakimini FTX ve ilgili şirketlerini bağımsız bir müfettişin soruşturması lehinde karar vermeye çağırıyor.

ABD Senatörleri John Hickenlooper, Thom Tillis, Elizabeth Warren ve Cynthia Lummis, ABD Delaware Bölgesi İflas Mahkemesi Yargıcı John Dorsey’e iflas işlemlerinin bir parçası olarak bağımsız bir denetçi atanması talebini destekleyen bir mektup gönderdi.

Mektuba göre senatörler, hukuk firması Sullivan & Cromwell’in işlemler sırasında FTX’i temsil etmesinden ve şüpheli yanlışları ortaya çıkarmak için şirketin yeni yönetici ekibiyle birlikte çalışmasından endişe duyuyor.

“Müşterilerine ve daha geniş anlamda kamuoyuna adaletin yerine getirildiğinden emin olmak, Kongre’nin gelecekteki dijital varlık mevzuatını değerlendirmesini sağlamak için gereken gerçekleri ortaya çıkarmak amacıyla; FTX, FTX US ve ilgili kuruluşları hakkında araştırma yapmak üzere bu davaya güçlü, tarafsız ve ilgisiz bir denetçinin atanmasının kritik önem taşıdığına inanıyoruz.”

ftx haberleri

Senatörler FTX davasında ilgisiz bir taraf olmadığını iddia ediyorlar

Senatörler, hukuk firmasının “Firmanın çöküşüne kadar yıllarca danışmanlık yaptığı ve ortaklarından birinin FTX’in genel danışmanı olarak görev yaptığı” için “ilgisiz” bir taraf olmadığını iddia ediyorlar.

“Ayrıca biraz şaşırtıcı bir şekilde, Sullivan & Cromwell ABD İflas Kanunu anlamında ‘ilgisiz’ olduğunu iddia ediyor. Ancak Sullivan & Cromwell avukatlarının sahtekarlık veya uygun yasal kontrollerin yokluğu konusunda ne ölçüde soruları veya şüpheleri olduğu; Sullivan & Cromwell’in FTX’i temsilinin gerçek kapsamı, Sullivan & Cromwell değilse, hangi hukuk firmasının Borçlulara ‘birincil dış danışman’ olarak hizmet verdiği de dahil olmak üzere firmanın faaliyetlerine katılımına ilişkin önemli sorular cevapsız kalmaktadır…

Açıkça söylemek gerekirse, firma herhangi bir soruşturma veya bulguya güven duyulmasını sağlamak için gereken bilgileri ortaya çıkaracak konumda değildir.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

telegram 12

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!