Altcoin Analizleri

Kripto Balinaları, SHIB ve MATIC’ten Sonra Farklı Altcoinlere Odaklanıyor!

Kripto balinaları, yaklaşık 900 milyon dolar değerindeki Shiba Inu (SHIB) ve Polygon (MATIC) ile doyduktan sonra, Ethereum (ETH) blok zincirinde yer alan diğer iki altcoin’e odaklanıyorlar.

WhaleStats isimli blok zinciri takip hizmeti, en büyük 1.000 Ethereum balinasının, 671 milyon dolardan fazla SHIB ve 210 milyon dolar değerinde MATIC biriktirdiğini gösteriyor.

kripto para analiz
kaynak: whalestats

WhaleStats’a göre, SHIB, Ethereum’un kendisi ve Tether (USDT) ile USD Coin (USDC) gibi stabilcoinler dışında, yatırımcılar arasında en çok tutulan altcoin olma özelliğini koruyor. MATIC ise Dogecoin (DOGE) rakibinden hemen sonra geliyor.

Kripto balinaları, Lido Staked Ether ile portföylerini çeşitlendiriyor

En büyük 1.000 Ethereum balinası, MATIC’ten sonra likit bir stake türev tokenı olan Lido Staked Ether (stETH) ile zevkine düşkün. Lido Finance’te 1:1 oranında Ethereum’a takas edilebilen stETH, Ethereum balinalarının ortalama 174.821 dolar değerinde tuttuğu bir varlık olarak öne çıkıyor. WhaleStats verileri bu durumu doğruluyor.

Merkezi olmayan bir oracle ağı olan Chainlink (LINK), en büyük 1.000 Ethereum balinasının stETH’ten sonra en çok sahip olduğu varlık ortalaması olan 158.393 dolarlık LINK’e odaklanıyor.

kripto para analiz
kaynak: whalestats

WhaleStats, LINK balinası birikiminde son bir gün içinde bir artış yaşandığını da rapor ediyor.

“Sadece bilenler için: Son 24 saat içinde, LINK en büyük 1.000 Ethereum balinası tarafından satın alınan ilk 10 token arasına girdi.”

Bu haber yazılırken, LINK geçtiğimiz gün %4’ten fazla bir artışla 8,05 dolar seviyesinden işlem görüyordu. LINK güncel fiyatını görmek için tıklayın.

WhaleStats verilerine göre, Ethereum balinaları şu anda 1,76 milyar doların üzerinde USDT ve USDC gibi sabit coinlerde tutuyor ve kripto portföylerinin %30’unu bu varlıklara ayırıyor. Bu büyük pay, Ethereum balinalarının bu yıl piyasada yaşanan rallilerin ardından temkinli bir yaklaşım sergilediğini gösteriyor.

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!