Kripto Para Haberleri

JPMorgan Chase ve Diğer 40 ABD Bankası, FedNow Testlerine Devam Ediyor!

ABD’nin bankacılık devi JPMorgan Chase ve 40 diğer banka, Federal Rezerv’in FedNow adı verilen yeni anlık ödeme altyapısını deneme aşamasında. Federal Rezerv tarafından yapılan bir basın açıklamasına göre, 41 banka ve 15 hizmet sağlayıcı, hizmetin resmi lansmanı öncesinde, Temmuz sonunda planlanan FedNow testlerini tamamlıyor.

Boston Federal Rezerv Bankası’nın ilk başkan yardımcısı ve FedNow program yöneticisi Ken Montgomery, “FedNow Hizmeti’nin lansmanına doğru ilerliyoruz. Güçlü bir finansal kuruluşlar grubu ve çeşitli ölçeklerde hizmet sağlayıcılar, hazırlık testinin son aşamasını tamamlama sürecindeler. Canlı yayına geçiş yaklaştıkça, finansal kuruluşlar ve sektör ortakları, FedNow Hizmeti’ne katılan kuruluşlar ağına katılma planlarında ilerlemeye güven duymalıdırlar.” dedi.

jpmorgan

Federal Rezerv, FedNow Hizmeti’nin amacının, işletmelerin ve bireylerin istedikleri zaman anında ödeme yapabilmesini ve alabilmesini sağlamak olduğunu belirtiyor. Federal Rezerv, bu yıl ve gelecek yıllarda FedNow’ı kullanan bankaların sayısını, tüm 10.000 banka teknolojiyi benimseyene kadar artırmayı hedefliyor.

Temmuz ayında hizmeti kullanmaya başlamak için testlere katılan diğer büyük bankalar arasında Bank of New York Mellon, US Bancorp ve Wells Fargo bulunuyor. ABD Hazine Bakanlığı da hizmeti kullanmayı planlıyor.

Son testleri gerçekleştiren hizmet sağlayıcıları arasında Juniper Payments, Jack Henry ve Open Payment Network yer alıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

telegram 12

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!