Bitcoin Analizleri

Mike McGlone’a Göre, Bitcoin (BTC) Altından Çok Daha İyi Performans Gösterecek!

Bloomberg’in baş emtia stratejisti Mike McGlone’a göre Bitcoin, altını gölgede bırakmaya hazır.

Popüler analist, amiral gemisi kripto para biriminin şu anda sarı metalden dört kat daha değişken olduğunu ve bunun 2018’de olduğu yere kıyasla çok küçük olduğunu söyledi.

Bitcoin, altın için “en iyi rakip”

McGlone’a göre, BTC altın için tahvillerin daha yüksek betalı bir versiyonuna geçiş yapıyor olabilir.

“Bitcoin’in Altın Karşısında Yükselmesini Ne Durdurur? Dünyanın en akıcı 7/24 alım satım aracı BTC, 2022’de öncü gösterge olarak statü kazandı ve riskten kaçış ortamında geriledi ancak kripto, altın ve ABD Hazinesi’nin yüksek betalı bir versiyonuna doğru geçiş yapıyor olabilir.”

bitcoin analiz
kaynak: mike mcglone/twitter

Stratejist ayrıca BTC’yi Tesla hisseleriyle karşılaştırıyor, zira bu iki varlık analistler tarafından yenilikçi teknolojiye yönelik benzer oyunlar olarak sık sık bir araya getiriliyor.

McGlone’a göre, Bitcoin’in TSLA’ya göre fiyatı bir dip oluşturma sürecinde olabilir.

“Bitcoin Tesla’ya karşı dip yapıyor olabilir. Aralık ayı başında Tesla’nın fiyatının yaklaşık 93 katı olan BTC, otomobil üreticisine karşı dip yapıyor olabilir. Grafik, 2020 çukuru civarında kripto-otomotiv üreticisi oranında potansiyel bir düşüklüğü ve dikkate değer bir bağlantıyı gösteriyor: risk ölçümleri yaklaşık aynı.”

bitcoin analiz
kaynak: mike mcglone/twitter

Yakından takip edilen emtia stratejisti daha önce önümüzdeki yılın Bitcoin ve kripto piyasasının bir yılı aşkın süredir devam eden düşüş trendinin ardından parlama zamanı olduğunu söylemişti.

“Fed’in son 40 yılın en agresif sıkılaştırmasına gitmesi makroekonomik gelgitler için iyi bir neden ancak 2023 yılı merkez bankaları değiştikçe hangi varlıkların öne çıkacağı ile ilgili olabilir. Eğer gevşemeye geçmezlerse, dünya daha derin bir resesyona sürüklenebilir ve bunun tüm riskli varlıklar üzerinde yansımaları olabilir. Temel senaryomuz, Bloomberg Galaxy Kripto Endeksi ile ölçülen kripto piyasasının öne çıkacağı uzun bir deflasyonist dönemdir.”

telegram 12

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

En güncel kripto para haberleri için TwitterTelegramİnstagram ve Tiktok‘ta bizi takip edin.

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!