ALTCOİN

XRP Fiyatında Değişim Ne Zaman Olacak? Analist Açıkladı!

Çin’in kripto madenciliğine yönelik son baskısından sonra Bitcoin’in hash oranındaki düşüş, şüphesiz piyasada bir korku hissi uyandırdı. Gelişmenin dünyanın en büyük kripto fiyatı üzerinde de adil bir etkisi oldu. Bununla birlikte, tıpkı Bitcoin ve piyasadaki diğer altcoinler gibi, XRP ve XRP/BTC de son zamanlarda biraz düşüşle nasibini aldı.

Yalnızca son bir haftada %20’nin üzerinde bir düşüş kaydettikten sonra XRP, yazının yazıldığı sırada 0,67 dolar civarında işlem görüyordu. Bununla birlikte, alt fiyatının herhangi bir yön ipucu sağlamadığını ve bunun yerine menzile bağlı kalmayı tercih ettiğini belirtmekte fayda var. 

Şu anda XRP’nin fiyatı, özellikle son 7 günden beri, pasif bölgesinden çıkmak için bir tetikleyici bekliyor. Kriptonun fiyatı, açıkça heybetli iki seviye olan, 0,7 dolar ve 1 dolar arasında gidip geliyor. Dahası, alt’ın fiyatı da bazı durumlarda eskisinin altına düştü. 

Altcoinin yakın gelecekte nereye gidebileceği ile ilgili birçok beklenti olduğunu söylemeye gerek yok. “Cryptowzrd” takma adlı analist, bu beklentileri paylaşan bir isim. Yorumlarında XRP için 0,7200 fiyatının bir dip olacağını belirtti ve şunları ekledi; 

“… bu Bitcoin’in desteğini bulması için son adım. Bitcoin değişir değişmez, piyasada ani bir değişiklik göreceğiz.”

Nitekim, Bitcoin çok fazla ivme kazanmıyor ve fiyatı geçtiğimiz hafta 41.500$ direnç seviyesinin altında konsolide oluyor. Analist, XRP-BTC çifti ile ilgili olarak şunları söyledi: 

“XRP/BTC hala desteğin altında, bu nedenle temel paniğe karşı daha savunmasız.”

Ek olarak, zincir içi metrikler XRP’nin fiyatının önümüzdeki birkaç gün boyunca muhtemelen mevcut aralığında kilitli kalacağını ima eden bir birikim veya dağıtım belirtisi olmadığını vurguluyor gibiydi. 

XRP’nin işlem hacmi de ayın başında yükseldi, ancak seviyelerini sürdürmedi. Çökecek kadar hızlıydı ve Haziran ortasında alt tarafta kaldı. Benzer şekilde, balina işlemlerinin sayısı da önemli bir artış kaydetmeden sabit kaldı.

ripple xrp 14.00.56 20 jun 2021
Kaynak: Santiment

1 doların üzerinde bir günlük kapanış yeni yükseliş fırsatları doğururken, daha da düşük bir kapanış muhtemelen yakın gelecekte bir geri çekilmeye yol açacaktır. Ek olarak analist, “kısa vadeli düşüşlerin” daha geniş bir zaman diliminde “önemsiz” olduğuna dikkat çekti. Daha geniş tuvale bakıldığında, XRP’nin yapısı “sağlam bir şekilde yükseliş” olarak kaldı.

Burada 0,95 doların yakın geçmişte bir destek görevi göremediğini, ancak başarılı bir şekilde güçlü bir direnç seviyesi olarak görüldüğünü de belirtmek gerekir. Dolayısıyla, XRP’nin fiyatı ilginç bir şekilde şu anda bir bükülme noktasında ve kısa vadede herhangi bir yönde hareket etmek mümkün.

Analist şu yorumda bulundu: 

“XRP, beklediğimiz boğa koşusuna sahip olabilmesi için enerji toplaması biraz zaman alıyor.”

Kaynak: Ambcrypto

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!