BİTCOİN

Ünlü Yatırımcı, Biden Haberlerini Yorumladı! Bitcoin Etkilenecek Mi?

Yeni seçilen ABD Başkanı Joe Biden sadece birkaç aydır görevde ancak bitcoin ve kripto para birimlerini etkileyebilecek kapsamlı değişiklikler yapıyor.

Başkan Biden, ağırlıklı olarak zenginleri etkileyecek yeni sermaye kazancı ve vergi yasaları getirmeye hazırlanıyor. Önerilen vergi kanunlarının, ekonomiye zarar vermeden programları finanse ederek halka fayda sağlayacak şekilde ayarlanacağı söyleniyor.

Önerilen vergi oranı % 43,4’e kadar çıkabilir. Bitcoin yeni aylık düşük seviyelere düştüğü için haberler kripto para piyasasını olumsuz etkilemiş gibi görünüyor.

Ünlü finans piyasaları yatırımcısı Peter Brandt, son vergi planları hakkındaki görüşlerini dile getirerek, bunların Bitcoin’i olumsuz yönde etkileyebileceğini söyledi.

Brandt:

Biden’ın başkanlığı Bitcoin için büyük bir olumsuz faktör haline gelebilir. Bazı ABD eyaletlerinde % 55’i aşacak olan sermaye kazancı vergilerinin önüne geçmek için büyük BTC arzı piyasaya çıkacak.

Brandt ayrıca, görüşünün Bitcoin’de uzun vadeli düşüş olduğu anlamına gelmediğini belirtti. Ayrıca kendisine “Bitcoin özgürlükçüsü” olarak atıfta bulunuyor.

uc analiz bitcoin btc onumuzdeki hafta buyuk bir hamle gerceklestirebilir
Ünlü Yatırımcı, Biden Haberlerini Yorumladı! Bitcoin Etkilenecek Mi? 1

Biden’ın vergi teklifinden sonra Bitcoin ‘de düşüş görülüyor

Son gelişmeler, gelecekte zenginlerin ağır bir şekilde vergilendirileceğini bize gösteriyor. Haber, hafta boyunca bitcoin’in % 15’in üzerinde düşüş göstermesiyle aynı zamana denk geldi. Bitcoin Pazartesi günü 60.000 $ ‘dan Pazar günü 50.000 $’ ın altına düştü.

Kraken borsası CEO’su Jesse Powell da son gelişmeler hakkında yorum yaptı. Austin, Texas’a taşınıp taşınmayacağını Twitter’dan sormak iyi bir fikir olur. Bazı geri bildirimler Porto Riko’yu önerdi, Powell, “Listenin üst sıralarında. Zirve kazançları, Biden’ın planından tek kaçış olabilir ”.

Biden, ABD vatandaşlarına teşvik çeklerinin ödendiğini gören birkaç büyük teşvik paketini onayladı. Daha önce, kripto para piyasası için bir yükseliş senaryosu olarak görülüyordu. Bununla birlikte, en son vergi uygulamalarının kripto pazarının gelecekteki büyümesine zarar verebileceği görülüyor.

ABD Başkanı da piyasayı düzenlemeyle ilgili erken görüşmelerde bulunuyor. Gary Gensler’de yeni seçilen Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı bu gelişmelere önderlik ediyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!