BİTCOİNALTIN

Ünlü Analistin Gözünden, Bitcoin ve Altın Rekabeti

Altın ve Bitcoin (BTC) arasındaki rekabet, özellikle 2021 yılına kadar çok farklı oldu. Altının son zamanlarda değer kaybettiğine dair birkaç temel gösterge olmasına rağmen, altının toplam piyasa değerinin hala Bitcoin’inkinden 11 kat daha yüksek olduğu unutulmamalıdır. Bloomberg’de kıdemli bir analist olan Mike McGlone, kazananın şimdiden net olduğunu ima etti.

gold bitcoin trade e1579264498457
Ünlü Analistin Gözünden, Bitcoin ve Altın Rekabeti 1

McGlone, bugünkü tweet’inde altın ve Bitcoin arasındaki rekabetin BTC hakimiyetine eşlik etmeye devam ettiğini vurguladı. McGlone, hem teknik göstergelerin hem de temel göstergelerin BTC’yi desteklediğini belirttiğini ve bunun büyük bir değişimi ifade ettiğini belirtti.

Altının mücevher ve koleksiyon için her zaman ayrı bir yer olacağına işaret eden analist, Bitcoin’in yavaş yavaş yatırımcı portföylerinde bir değer deposu olmaya başladığını vurguladı. Yayınlanan grafikte, yıllar itibarıyla BTC ve altın fiyatları arasında performans açısından farklılıklar olmuştur. 2020’nin ortalarından bu yana, Bitcoin kelimenin tam anlamıyla altını ezmiş gibi görünüyor.

Altın ETF ürünlerine fon girişi ciddi şekilde azalmış olsa da, Bitcoin’e fon akışı altının tersine artmış oldu.

McGlone kısa süre önce 50.000 dolarlık tahminiyle başarılı oldu. Ünlü analist, Bitcoin’in fiyatının 170.000 dolara yükseleceğini ve bunun altının başarısını çalacağını belirtti.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!