BİTCOİN

Ünlü Alman Bankası Deutsche Bank’tan Bitcoin İçin Övgü Dolu Sözler!

Bitcoin’in piyasa değerindeki artış yatırımcıları cezbetmiş olsa da, finans kuruluşlarının sahaya ilgisi arttı.

Bitcoin Artık Göz Ardı Edilmiyor

Almanya’nın en büyük bankası Deutsche Bank tarafından yayınlanan ve Fransız ekonomist Marion Laboure tarafından imzalanan raporda, “Bitcoin artık göz ardı edilmiyor”.

Fransız ekonomistlere göre Bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon dolar kadar yüksek ve yükselen fiyatı onu çok önemli kılıyor, bu durum göz ardı edilemez.

Laboure’ye göre merkez bankası ve hükümet, Bitcoin ve kripto para biriminin hayatımızda sonsuza kadar var olacağının farkında. Bu nedenle, Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili düzenlemelerin 2021’in sonunda veya 2022’ye kadar getirilmesi bekleniyor.

Rapora göre, Bitcoin’in temel değeri insanların ona olan inancından kaynaklanıyor. Bu, ekonomide “tinkerbell etkisi” olarak bilinir. İktisatçılar tarafından sıklıkla kullanılan bu terim, Peter Pan’ın hikayesinde bir perinin adını almıştır. Dolayısıyla insanlar bir şeyin birbirleri için değerli olduğunu düşünürlerse bu inanç o varoluşu değerli kılacaktır.

Rapora göre, Bitcoin’in son derece değişken olmasının nedenlerinden biri de düşük likiditesidir. Altın ve gümüş gibi emtialarla karşılaştırıldığında Bitcoin’in günlük işlem hacmi çok küçük. Bitcoin’in günlük işlem hacmi, altının yalnızca %1,9’unu oluşturuyor.

v
Ünlü Alman Bankası Deutsche Bank'tan Bitcoin İçin Övgü Dolu Sözler! 1

Y Kuşağı Bitcoin’e İnanıyor

Raporda ayrıca Y kuşağının bulgularına da dikkat çekildi. Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Çin ve Birleşik Krallık vatandaşlarının yaptığı bir ankete göre, Y kuşağının % 30’u Bitcoin ve kripto para birimlerinin gelecekte yasal para ve bankaların yerini alacağına inanıyor.

Raporda bu konuya dikkat çekildi ve Bitcoin ve kripto para birimlerinin muhtemelen gelecek nesiller tarafından korunacağına dikkat çekildi.

Gelecekte Bitcoin’in önemli bir ödeme aracı olabileceği vurgulanan raporda bu durumun yakın bir tarihte gerçekleşmesinin muhtemel olmadığı belirtiliyor.

“Hükümet ve merkez bankaları, var oldukları ve para birimlerini düzenleme gücüne sahip oldukları sürece, geleneksel para birimlerinin yerini alacak bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin için yer ayıracak.”

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!