BİTCOİN

Türk Lirası Değer Kaybetmeye Devam Ederken, Bitcoin’e İlgi Arttı: İşte O Şehirler!

Türk lirası, ABD doları karşısında ABD dolarından daha fazla değer kaybettikçe Bitcoin’e olan ilgi artmaya başladı.

Türkiye’de Google aramalarında kullanılan “Bitcoin”, Türk lirasının ABD doları karşısında değer kaybetmesiyle katlanarak büyümeye başladı. Şubat ayındaki arama hacmi henüz yakalanmamış olsa da, grafik şimdiden bu haftanın zirvesini gördü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Naci Ağbal’ı görevden almasının ardından TCMB’nin yeni başkanı Şehap Kavcıoğlu oldu. Haftanın ilk gününde liranın ABD doları karşısındaki döviz kuru% 10’un üzerinde düştü. USD / Türk lirası oranı 8’in üzerine çıkarak şu an 7.7758 seviyesinde.

İlgi ve Alaka Artıyor

Google Trends verilerine göre Türkiye’nin “Bitcoin” için yapılan aramaların rekorunu 23 Şubat 2021’de kırdı. Grafik düştüğü için Bitcoin’e olan ilgi 22 Mart’ta tekrar artmaya başladı ve bu hafta zirveye ulaştı.

screenshot 2021 03 22 at 09.14.12 1536x385 1
Türk Lirası Değer Kaybetmeye Devam Ederken, Bitcoin'e İlgi Arttı: İşte O Şehirler! 1

Bölgeye bakıldığında Bitcoin’e en çok ilgi gösteren yerler Diyarbakır, Bingöl, Şırnak, Hakkari ve Bitlis olarak sıralanıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!