NEDİR?

Stablecoin nedir?

Stablecoin, genellikle değeri başka bir fiat para birimine ya da değerli bir varlığa sabitlenmiş yeni bir kripto para türüdür. Bu paralar, ABD doları, diğer kripto para birimleri, değerli metaller veya üçünün bir kombinasyonu gibi fiat para birimlerine sabitlenebilir. En bilinen stablecoin’lerden biri, değeri ABD dolarına eşlenik olması öngörülerek oluşturulan Tether’dir (USDT).

stablecoins
stablecoin nedir? 1

Stablecoinler, kripto para birimi fiyatlarındaki doğal fiyat dalgalanmalarıyla başa çıkmak için tasarlanır ve teminatlandırılır; yani, dolaşımdaki toplam sabit madeni para sayısı, rezervlerdeki varlıklar tarafından desteklenir. Kısacası, dolaşımda 500.000 ABD Doları sabit para varsa, o zaman bankada en az 500.000 ABD Doları olması gerekir.

İlgili Makaleler

Bitcoin’i destekleyen insanlar iniş çıkışlar yaşadı ve stabilcoinlerin kripto para birimlerini kararsız bir yatırım aracı olarak gördükleri için ortadan kaldırdığına inanıyorlar. Bu nedenle, stabilcoinler, kripto para birimlerini mal ve hizmet satın almak için daha kullanışlı hale getirir.

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen DiscordInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu