ALTCOİN

SEC Komisyon Üyesi, Howey Test’i Eleştirdi! Ripple Davası Ne Durumda?

SEC Komisyon Üyesi Hester Peirce, kripto para birimi topluluğu tarafından “kripto para birimi annesi” olarak adlandırılır ve her zaman kripto para birimi inovasyon sorunlarını netleştirme ihtiyacını vurgulayan bir isim olmuştur. Draper Goren Holm Security Token Summit’in konuşmacılarından Pierce, kripto para birimleri için acil bir düzenleme sistemine olan ihtiyacı vurguladı. Özellikle Tesla, BNY Mellon ve Mastercard Inc. gibi büyük firmaların gerçeklerini vurguladı:

“Bu, bu alanı daha net hale getirmek için bir tür önlem almamızın aciliyetini artırıyor.”

Peirce’in çarpıcı detayları, Yüksek Mahkeme tarafından varlıkların menkul kıymet olup olmadığını belirlemek için kullanılan “Howey Testi”ni de eleştirdi. Ona göre Howey testi, uzun yıllar dijital para endüstrisine uygulandığında bazı zorluklarla karşılaştı. Peirce, dijital para birimlerinin bazı açılardan menkul kıymetlere benzediğine, ancak aynı zamanda birçok açıdan benzersiz olduğuna inanıyor. Bu noktada, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Aralık ayında yasadışı menkul kıymet satışı için Ripple’a dava açtığını hatırlamakta fayda var. Anderson Kill’in dijital para avukatı Stephen Palley’e göre:

“Ripple’ın davayı kazanacağı ve Howey Test’i kripto için yeni bir yasal tanımlayıcıyla değiştireceği senaryo, bir hayal ürünüdür.”

Ancak bu belirsizliğin üstesinden gelmek için “kripto para birimi annesi”, dijital para birimi için “üç yıllık güvenli liman” argümanını öne sürdü. Bundan sonra, tartışmalı argümanlar belirli katı koşullar altında muaf tutulacaktır.

Peirce, ABD düzenleme alanına daha fazla şeffaflık getirmeyi amaçlayan bir plan önermek için SEC’in yeni başkanıyla çalışma konusundaki iyimserliğini vurguladı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!