Altcoin AnalizleriAltcoin HaberleriAnalizlerHaberler

Analitik Firması Santiment’e Göre Ethereum Balinaları Sessiz Hareket Ediyor!

Kripto analitik firması Santiment, Ethereum (ETH) balinalarının piyasanın düşüş eğilimi gösteren fiyat hareketi tarafından caydırılmadığını iddia ediyor.

Ethereum Varlıklarında Artış Var!

Santiment, 100 ila 100.000 ETH tutan balina ve “köpekbalığı” adreslerinin son 12 gün içinde varlıklarını %3,5 artırdığını belirtiyor.

Yatırımcı grup, Temmuz 2021’den bu yana Ethereum arzının en büyük yüzdesini elinde tutuyor.

ethereum balinaları
kaynak: santiment/twitter

Ethereum, haber yazıldığı esnada 1.208 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto varlığı, son 24 saatte %1,30 düşüş yaşadı. Ayrıca, Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.878 $’dan %75’ten fazla aşağı noktada yer aldı.

İlgili Yazı: Ethereum Balinası, Piyasalar Sallanırken Aniden 250.000.000 Doların Üzerinde Hareket Etti!

Santiment, 1.200 dolarlık fiyat noktasını “psikolojik destek seviyesi” olarak ifade ediyor.

Bir başka kripto analitik firması Glassnode, Ethereum’un borsalardaki dengesinin de Cuma günü dört yılın en düşük seviyesine ulaştığını belirtiyor. Bu düşüş, FTX’in geçen haftaki yüksek profilli çöküşünün ardından merkezi borsalarda sarsılan güvene işaret edebilir.

ethereum haberleri
kaynak: glassnode/twitter

Santiment, genel kripto piyasası duyarlılığının şu anda düşüş eğiliminde olduğunu ve bunun aslında dijital varlık alanı için iyi anlama geldiğini söyledi.

“Piyasalar çalışma haftasını tamamlarken kalabalık FUD [korku, belirsizlik, şüphe] gerçek. Twitter, Reddit, Discord ve Telegram’daki mevcut piyasa koşullarıyla ilgili konuşmalar, büyük bir düşüş eğilimi gösteriyor. Bu, gelecekteki fiyat artışlarının olasılığının attığını gösteriyor.”

ethereum analiz
kaynak: santiment/twitter

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!