ALTCOİN

Ripple (XRP) ve SEC Davasında Umut Verici Gelişme!

Kripto para yatırımcıları son dönemde XRP’nin yaşadıkları ile “bu sektörde artık her şey gerçekleşebilir” diye düşünmeye başlamış olabilir. Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ripple ile iki yöneticisine açılan dava, birçok uzmana göre XRP’nin sonu olarak görülmüştü.

XRP Fiyatı Hayat Sinyalleri Veriyor

XRP fiyatı bu dava ve devamında kripto para borsalarının XRP’yi delist etmesi ile 0,17 dolara kadar geriledi. Ünlü avukat Stephen Palley konu hakkında yaptığı açıklamada da XRP’nin bu davadan sağ çıkmasının çok zor olduğunu vurguladı. Şimdi ise 1 dolar ve üzerine kısa süre önce çıkan XRP, hayat sinyallerinden çok daha fazlasını veriyor.

Ünlü avukat John Deaton ise 2020 sonlarında XRP’ye açılan dava yüzünden sarsılanlardan birisi olmuştu. Deaton, 11.000 XRP yatırımcısı adına toplu dava girişiminde bulundu ve davaya müdahil olma talebi kısmen olumlu karşılandı. Deaton şimdi ise elde ettiği kısmı zafer hakkında konuştu. XRP’ye açılan davaya karşı savaşma kararı alan Deaton, BTC ve ETH’nin de aynı statüde olduğunu vurguladı.

Deaton kısa süre önce gerçekleştirdiği röportajında ise şu açıklamalarda bulundu:

“SEC’ni̇n bu kararı herkes kadar beni̇ de sarstı. ABD’de 11.000 XRP yatırımcısı bu sebeple ci̇ddi̇ zarar etti̇. Buna rağmen SEC’ni̇n müdahalesi̇ni̇n uygun olmadığını düşünüp savaşma kararı aldım. Ethereum i̇le XRP arasında tam bi̇r ayrım yapılmadan bi̇ri̇si̇ni̇ menkul kıymet olmakla suçlamak büyük bi̇r yanlış. XRP, davanın sonunda kazanan taraf olacak.”

Deaton’ın kendine olan güveni ise XRP yatırımcıları için umut verici bir gelişme.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!