ALTCOİN

Ripple (XRP), SEC’i Mağlup Etti! İlk Galibiyet Geldi!

Ripple bugünkü duruşmada, SEC’e karşı ilk yasal zaferini elde etti. Yargıç Sarah Netburn, Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin üretimini zorunlu kılma talebini kabul etti.

Ripple (XRP) ve SEC arasındaki dava, bugün gerçekleşen duruşma ile devam etti. Hatırlanacağı gibi SEC, Ripple’ı 1.3 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymet satışı ile suçlamış ve şirketin yöneticileri Brad Garlinghouse ve Chris Larsen de dahil olmak üzere Ripple‘a dava açmıştı.

Dava tarafları arasında, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve XRP üzerinden tartışmalar yaşandı. SEC, Bitcoin ve Ethereum’un XRP’den farklı olduğunu savunurken, Ripple avukatları da Bitcoin ve Ethereum madencilerinin de kar elde ettiğini ve bu nedenle XRP’nin bu iki varlıktan farkı olmadığını dile getirdi. Ripple avukatları ayrıca, 1934 yılı yasalarının, günümüz için geçerli olamayacağını savundu.

74185cb4df1aab49211bb389cf95fef5
Ripple (XRP), SEC’i Mağlup Etti! İlk Galibiyet Geldi! 1

Ripple avukatları, savunmalarında XRP’nin belirli ölçütlerde Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırılabileceğini dile getirdi. Ek olarak SEC’in, XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı konusunda hiçbir adım atmadığını belirtirken, Bitcoin ve Ethereum’un neden menkul kıymet olarak görülmediğinin soru işareti olduğu ifade edildi.

Savunmada önemli bir konuya da vurgu yapıldı. Ripple, XRP’nin neden 8 yıldır menkul kıymet olduğunun belirtilmediği sorusunu yöneltti. Şirket avukatlarına göre SEC, bu konuda son derece geç kalmış bir hamleye imza attı.

Yargıç Yargıç Sarah Netburn, Ripple’ın konferansta Bitcoin ve Ethereum ile ilgili belgelerin üretimini zorunlu kılma talebini kabul ederek ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bir darbe indirdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!