ALTCOİN

Ripple, SEC’e Sert Şekilde Yanıt Verdi: ICO Yapmadık

Ripple, hiçbir zaman iddia edildiği gibi bir ICO yapmadıklarını belirtti.

Değeri 10 milyar doların üzerinde olan blockchain devi Ripple, aleyhine açılan dava hakkında açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan bir davada, Ripple’ın ICO’su (halka arz) ve gelirleri dikkat çekti. Ripple ise bu duruma çok sert tepki verdi.

ripple xrp satarken sec dava acilacagini dogruladi
Ripple, SEC’e Sert Şekilde Yanıt Verdi: ICO Yapmadık 1

ICO Yapmadık

Ripple, ICO’ları hiçbir zaman düzenlemediğini söyleyerek şirket aleyhindeki tüm iddiaları yalanladı. Ripple’ın avukatları, XRP’nin piyasaya sürülmesinin iddia edildiği gibi menkul kıymetler satmadığını ve token’ın aslında ücretsiz olarak dağıtıldığını belirtti.

Ripple, XRP’nin faydasız olduğu ve pratik kullanımının olmadığı iddiasının da doğru olmadığı konusunda ısrarcı tavır sergiliyor.

Ripple, xRapid ve ODL gibi ürünler aracılığıyla XRP’nin gerçek kullanımına ulaştığını ve küresel olarak kullanıldığını söyledi.

Ripple geçtiğimiz günlerde bu token’ın bir takas aracı haline geldiğini, dolayısıyla SEC’in dava açma hakkı olmadığını vurguladı.

XRP, gerçekten de ODL veya önceki xRapid gibi platformlarda bir takas odası olarak kullanılıyor. Bununla birlikte, Ripple’ın erken bir aşamada bir ICO gerçekleştirdiği gerçeği değişmiyor.

Ripple ayrıca her gün belirli bir süre için yatırımcılara ücretsiz XRP dağıtmış, ancak fiyat düşüşü nedeniyle daha sonra cüzdanlarına kilitlemişlerdi. Şu anda, bu süreç nedeniyle her ayın başında 1 milyar XRP’nin kilidi açılıyor.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!