BİTCOİN

PayPal Kurucusu, Çin İçin Silahlı Gönderme Yaptı!

PayPal’ın kurucusu olan milyarder yatırımcı Peter Thiel, Çin’in Amerikan dolarını zayıflatmak için Bitcoin’i kullanabileceğini dile getirdi. Bir kripto para yatırımcısı olan Thiel, kendisini “Bitcoin maksimalisti” olarak tanımlıyor.

Peter Thiel, ABD’nin eski dışişleri bakanı Mike Pompeo ile birlikte Richard Nixon Foundation tarafından düzenlenen bir etkinliğe katıldı. ABD ve Çin ilişkilerini yorumlayan Thiel, Çin’in Bitcoin’i “finansal bir silah” olarak kullanabileceğini söyledi.

“Çin, doları zayıflatmak istiyor”

“Rezerv para birimine sahip olmak, bize İran petrolünün tedariği gibi pek çok alanda avantaj sağlıyor” diyen isim, “Çin’in, bu avantajın ABD’de olmasından memnun olmadığını” söyledi. PayPal’ın kurucu isimlerinden olan Thiel, Bitcoin ile ilgili şu soruyu gündeme getirdi:

“Ben bir kripto para destekçisi, bir Bitcoin maksimalisti olsam da Bitcoin’i, Çin’in ABD’ye karşı kullandığı finansal bir silah olarak görmek gerekir mi diye merak ediyorum. (Bitcoin) itibari paraya ama onun da ötesinde, özellikle dolara karşı tehdit oluşturuyor. … Çin, doları zayıflatacak şeyler yapmak istiyor.”

Thiel, Google ve Apple gibi Amerikan şirketlerini Çin’deki çalışmaları nedeniyle eleştiriyor. Çin’deki yapay zeka araştırmalarına değinen isim, “Kripto paralar liberteryen; yapay zeka ise komünist bir yapıya sahip.” dedi.

Milyarder isim, 2014 yılında Ethereum’un gelişimine katkıda bulunmak için Vitalik Buterin’e 100.000 dolar hibe verdi.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Kriptoup E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!