BİTCOİN

Norveç Merkez Bankası Başkanı Bitcoin Hakkında Açıklama Yaptı!

Norveç merkez bankası yöneticisi Øystein Olsen, Bitcoin’in yasal bir ikame olduğuna inanmadığını söyledi.

Bloomberg’e göre, Norveç merkez bankası yöneticisi Olsen, en nakitsiz toplum olarak kabul ediliyor ve Bitcoin’in merkez bankasının kontrolü altında olmadığı için yasal ihaleyi ortadan kaldıramayacağına inanıyor.

3 Sebep

Olsen bunun neden olmayacağına dair üç neden verdi. Birincisi, Bitcoin’in çok fazla enerji tükettiğini gösteriyor. Ona göre Bitcoin enerji yoğun bir varlıktır. İkinci sebep ise çok pahalı olması ve üçüncü sebebi ise kararsız olmasıdır.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Norveç petrol endüstrisi milyarderi Kjell Inge Rokke, Bitcoin’in milyonlarca dolara ulaşabileceğini söyledi. Rokke ve şirketi Aker ASA, 58 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı ve Seetee AS adlı bir kripto para yatırım şirketi kurarak Bitcoin’e büyük miktarlarda fon ayıran şirketler arasında yerini aldı.

Rokke’den hemen önce Tesla ve Microstrategy gibi alanında önde gelen şirketler de Bitcoin satın alıyordu. Aslında, her pazar Bitcoin’i düşürüp satın aldıkça, mikro stratejiler kripto para birimi topluluğunun odak noktası haline geldi.

Bitcoin satın alan şirketlerin yanı sıra ödeme devleri Visa ve Mastercard da kripto para birimi ödemelerine destek verdiğini duyurdu ve bu da sektörde derin bir etki bıraktı.

Kripto Para Borsası Binance’de hesap açmak için tıklayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen TelegramInstagramTwitter, ve Tiktok hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan makale içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiç bir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen Reklam Engelleyici Eklentiyi Devre Dışı Bırakın!